Turun Pétanque-Seura

Tulokset 2004 | Tulokset 2005 | Tulokset 2006 |Tulokset 2007-08

##################################

Winter Cup 2006
 Avaa uuteen ikkunaan
Excel-taulukkona

##################################

Grand Prix 2006
 Avaa uuteen ikkunaan
Excel-taulukkona

################################## 

17.12.2006 Adventtitrippeli
13 joukkuetta
Seuraedustus: BIT, LAR, LOI, MYN, UTU-petankki (Rauma), TUR

I          Merja Salonranta, Jouni Heinonen, Rauli Rämö (LAR/LAR, BIT)
II         Pekka Aalto, Tom Lindberg, Heikki Rajaniemi (TUR)
III        Tuomas Kettunen, Seppo Lindman, Jari Santaluoto (LOI)
IV        Mikko ja Tommi Talja, Ville Punta (MYN)

Oheiskisa (asetuskilpailu)

I          Markku Nieminen (LOI)

Palkinto: Calvados X.O

##################################  

11.11.2006 Syyssingeli YS (avoin kisa)
16 pelaajaa

1. Pekka Urponen (UTU)
2. Riitta Vesamäki (TUR)
3. Vesa Tuominen (UTU)
4. Lassi Mäki (TUR)

##################################  

21.10.2006 Hallinavaustrippeli (jäsentenvälinen)
6 joukkuetta

1. Teuvo Kyllönen, Jussi Lindblom, Seppo Riikonen
2. Jouko ja Mirja Asklöf, Keijo Jäntti
3. Vesa Ekström, Mirja Laine, Kari Randell
4. Veijo Hakokari, Aimo Lindgren, Eero Osanen

##################################  

17.09.2006 Jäsenmestaruustrippeli
6 joukkuetta

1. Juhani Airaksinen, Mirja Laine, Timo Puska
2. Vesa Ekström, Kari Randell, Mika Ruuskanen
3. Pekka Aalto, Tom Lindberg, Heikki Rajaniemi
4. Christer Abrahamsson, Risto Kivimäki, Lassi Mäki

5. Jussi Lindblom, Eero Pajala, Seppo Riikonen
Paul Paimander, Harry Vierumäki, Raimo Tienhaara

##################################  

16.9.2006 Jäsenmestaruussingeli
Pelaajia 16

1. Timo Puska
2. Vesa Ekström
3. Jouko Hakala
4. Tom Lindberg
5. Raimo Tienhaara
6. Matti Koivisto
7. Heikki Rajaniemi
8. Christer Abrahamsson

##################################  

10.9.2006 Jäsenmestaruusduppeli
12 joukkuetta

1. Kari Randell, Esa Tuominen
2. Christer Abrahamsson, Risto Kivimäki
3. Eero Pajala, Seppo Riikonen
4. Raimo Karppinen, Aimo Lindgren
5. Rami Kakriainen, Lassi Mäki
6. Heikki Rajaniemi, Matti Halonen
7. Kari Rantanen, Matti Koivisto
8. Tom Lindberg, Pekka Aalto

##################################  

9.9.2006 GP-finaali 2006

1. Teuvo Kyllönen, Jari Marttinen
2. Jussi Lindblom, Eero Pajala
3. Vesa Ekström, Kari Randell
4. Mirja Laine, Timo Puska

##################################

29.-30.7.2006 Coupe L´Escale YD & YS / Nauvo

29.7. Duppeli
10 joukkuetta

1. Tom Lindberg, Kari Randell (Turku, Salo)
2. Jari Marttinen, Esa Tuominen (Turku)
3. Vesa Ekström, Mirja Laine (Salo, Turku)
4. Eero Osanen, Eero Pajala (Turku, Naantali)

29.7. Asetuskilpailu

Voittotulos 60,1 cm. Palkinto ravintola L´Escalen illallislahjakortti.

1. Jari Marttinen (Turku)
2. Matti Halonen (Turku)

30.7. Singeli

1. Vesa Ekström (Salo)
2. Kari Randell (Salo)
3. Tom Lindberg (Turku)
4. Aulis Ahonen (Kangasala)

##################################

11.6.2006 4 kuulan singeli Turku YS 
13 osallistujaa

A. 1. Tatu Kuusisto TUR
A. 2. Juhani Airaksinen TUR
A. 3. Heikki Rajaniemi TUR
A. 4. Kari Randell TUR

B. 1. Vesa Ekström TUR
B. 2. Aimo Lindgren TUR
B. 3. Eero Osanen TUR

Asetuskisa (4 kuulalla)
29 suoritusta

1. Juhani Airaksinen TUR, 123 cm
##################################
27.5.2006 Ystävyysottelu

Turun Pétanque-Seura – Telge Boule (Södertälje)
Maaottelu
Turku-Södertälje 34-15


Mitalisijat

1. TURKU
Merja Airaksinen, Eero Osanen, Tom Lindberg

2. SÖDERTÄLJE
Gun, Lars-Eric ja Per Andersson

3. SÖDERTÄLJE
Henry ja Ingegärd Dahlin, Kenneth Rönnqvist

4. TURKU
Vesa Ekström, Heikki Rajaniemi, Kari Randell

################################## 

13.5.2006 Turku Ranking YDR
10 joukkuetta
Seuraedustus KAL, LOI, MYN, PCP, UTU, TUR

1. Arto Stenberg PCP, Patrick Simon-Bellamy PCP
2. Toni Ikonen KAL, Michel Simon-Bellamy PCP
3. Tommi Talja MYN, Mikko Talja MYN
4. Matti Halonen TUR, Heikki Rajaniemi TUR
5. Teuvo Kyllönen TUR, Riitta Vesamäki TUR
6. Vesa Ekström TUR, Kari Randell TUR
7. Erkki Pohjanoksa LOI, Jari Santaluoto LOI
8. Eila Nummila LOI, Elvi Aaltonen LOI


##################################
9.4.2006 Winter Cup Finaali 

1. Teuvo Kyllönen, Seppo Riikonen
2. Keijo Jäntti, Timo Puska
3. Jussi Lindblom, Heikki Rajaniemi
4. Christer Abrahamsson, Ilkka Sipilä

Onnea voittajille!


##################################


8.4.2006
Trulliduppeli (avoin)
10 joukkuetta
Seuraedustus LOI, MYN, TUR

A.
1. Tuomas Kettunen, Seppo Lindman, LOI
2. Tatu Kuusisto, Mirja Laine, TUR
3. Vesa Ekström, Kari Randell, TUR
4. Mirja ja Jouko Asklöf, MYN

B.
1. Ossian Lindman, Seija Uusitalo, LOI
2. Elina ja Sauli Ylirönni, Nokia
3. Terttu Lamminpää, Seppo Saarinen, MYN
4. Aimo Lindgren, Raimo Tienhaara, TUR

Onnea voittajillle!
##################################
2.4.2006 Hallitrippeli (jäsentenvälinen)
5 joukkuetta

1. Paul Paimander, Ilkka Sipilä, Harry Vierumäki
2. Keijo Jäntti, Eero Pajala, Seppo Riikonen
3. Vesa Ekström Kari Randell, Mika Ruuskanen
4. Matti Halonen, Mirja Laine, Lassi Mäki
5. Pekka Aalto, Rami Kakriainen, Raimo Tienhaara

##################################

18.3.2006 Hallimestaruussingeli (jäsentenvälinen)
14 pelaajaa

1. Christer Abrahamsson
2. Teuvo Kyllönen
3. Seppo Riikonen
4. Heikki Rajaniemi
5. Kari Randell
6. Pekka Aalto
7. Aimo Lindgren
8. Jussi Lindblom
##################################

4.3.2006 Atraintrippeli, Turku
11 joukkuetta seuroista MYN, PCP, LOI, UTU, TUR
13 osallistujaa (asetuskisa)

1. Juha Jutila, Michel Simon-Bellamy, Arto Stenberg (Pori)
2. Mirva Näsilä, Ritva Peltomaa, Tarja Roslöf (Pori)
3. Jussi Lindblom, Eero Pajala, Seppo Riikonen (Turku)
4. Merja ja Juhani Airaksinen (Turku), Harri Näsilä (Pori)

Oheiskisan (asetus) voitti:

Eero Pajala (TUR)
Palkinto Tokaj-viiniä.

##################################

12.2.2006 Hallimestaruusduppeli (jäsentenvälinen)
10 joukkuetta

1. Pekka Aalto, Seppo Riikonen
2. Vesa Ekström, Mika Ruuskanen
3. Christer Abrahamsson, Raimo Kakriainen
4. Merja ja Juhani Airaksinen
5. Eero Pajala, Jussi Lindblom
6. Tom Lindberg, Kari Randell

##################################

5.2.2006
Torttutrippeli (YT=Avoin)
10 joukkuetta
Seuraedustus LOI, MYN, PCP, TUR


1. Seppo Lindman (TUR, Loimaa), Markku Nieminen (LOI), Tuomas Kettunen (LOI)
2. Erkki Rantanen (Salo), Matti Halonen (TUR), Heikki Rajaniemi (TUR)
3. Arto Stenberg (PCP), Hemmo Järvinen (MYN), Pasi Punta (MYN)
4. Jussi Lindblom, Eero Pajala, Seppo Riikonen (3 x TUR)

Asetuskisan voitti:

1. Pirjo Kivinen (LOI)

Palkinto viinipullo Beaujolais Nouveau 2005
(Jean-François Garlon)


##################################

14.01.2006 Nuuttisingeli (avoin)
25 joukkuetta
Seuraedustus LOI, MYN, PCP, TPQ, TUR.

A
1. Seppo Lindman TUR
2. Ville Punta MYN
3. Tommi Talja MYN
4. Mikko Talja MYN

B.
1. Mirja Asklöf MYN
2. Turkka Laakso MYN
3. Terttu Lamminpää MYN

##################################

Winter Cup 2005-2006 (Päättynyt)
 Avaa uuteen ikkunaan
Excel-taulukkona

» Pääsivu

» Uutisia

» Yleistä

» Säännöt

» Tulokset

» Kuvia

» Yhteystiedot

» Linkkejä

 

 © Turun Pétanque-Seura 2007