Turun Pétanque-Seura

Tulokset 2004 | Tulokset 2005 | Tulokset 2006

##################################

WINTER CUP  (päivitetty 12.1)
Avaa uuteen ikkunaan

##################################

GRAND PRIX 2005  (päivitetty 6.9.05)
Avaa uuteen ikkunaan

###############################

27.11.2005 Adventtitrippeli
9 joukkuetta

1. Harri Näsilä (PCP)
Michel Simon-Bellamy (PCP)
Henry Palmqvist (HBY)

2. Juha Jutila (PCP)
Patrick Simon-Bellamy (PCP)
Pasi Lahti (PCP)

3. Ritva Peltomaa (PCP)
Seppo Havukainen (PCP)
Sauli Ylirönni (PCP)

4. Mika Ruuskanen (TUR)
Vesa Ekström (TUR)
Kari Randell (TUR)
_______________________________________

29.10.05 Syyssingeli YS
28 joukkuetta

8 seuran edustus:
HBY, Koski-Kuula, LOI, MYN, PCP, TPQ, TUR, UTU

1. Eero Vaahtera UTU
2. Tommi Talja MYN
3. Markku Nieminen LOI
4. Seppo Havukainen PCP

_______________________________________

15.10.2005 Kyllösen kannu-hallinavaustrippeli 
7 joukkuetta (jäsentenvälinen)

1. Vesa Ekström, Kari Randell, Mika Ruuskanen
2. Matti Halonen, Heikki Rajaniemi, Riitta Vesamäki
3. Christer Abrahamsson, Risto Kivimäki, Lassi Mäki
4. Keijo Jäntti, Raimo Karppinen, Marja-Liisa Suhonen

5.-7. Jussi Lindblom, Eero Pajala, Seppo Riikonen
Mirja Laine, Juhani Tuominen, Anna Valtonen
Pekka Aalto, Paul Paimander, Raimo Tienhaara
_______________________________________

24.9.2005 Turun Pétanque-Seuran trippelimestaruus
6 joukkuetta

1. Juhani Airaksinen, Mirja Laine, Timo Puska
2. Matti Halonen, Heikki Rajaniemi, Kari Randell
3. Hannele ja Tatu Kuusisto, Lassi Mäki
4. Jussi Lindblom, Eero Pajala, Seppo Riikonen
5. Seija Hukkanen, Pekka Parviainen, Narinder Virk
6. Pekka Aalto, Matti Janhunen, Raimo Tienhaara
_______________________________________

18.9.2005 Turun Pétanque-Seuran duppelimestaruus
12 joukkuetta

1. Marja-Liisa Suhonen, Björn Loddby
2. Eero Pajala, Seppo Riikonen
3. Narinder Virk, Kaarlo Viuhko
4. Aimo Lindgren, Heikki Rajaniemi
_______________________________________

17.09.05 Grand Prix Finaali

I Lassi Mäki, Kari Randell
II Raimo Kakriainen, Marja-Liisa Suhonen
III Mirja Laine, Timo Puska
IV Pekka Aalto, Raimo Tienhaara

V-VIII
Teuvo Kyllönen, Riitta Vesamäki
Christer Abrahamsson, Keijo Jäntti
Matti Halonen, Heikki Rajaniemi
Seppo Kavasto, Tom Lindberg
_______________________________________

10.9.05 Pallo Hukassa YDR
7 joukkuetta

1. Seppo Lindman TUR, Markku Nieminen LOI
2. Erkki Rantanen HBY, Kaarlo Viuhko TUR
3. Raimo Karppinen TUR, Timo Puska TUR
4. Kari Randell TUR, Riitta Vesamäki TUR
5. Erkki Pohjanoksa LOI, Jari Santaluoto LOI
6. Teuvo Kyllönen TUR, Jari Marttinen TUR
7. Matti Halonen TUR, Heikki Rajaniemi TUR
_______________________________________

28.08.05 Singeli (jäsentenvälinen)
17 osallistujaa

1. Juhani Airaksinen
2. Kari Randell
3. Teuvo Kyllönen
4. Tom Lindberg
5. Heikki Rajaniemi
6. Pekka Åhman
7-8 Merja Airaksinen ja Kaarlo Viuhko
_______________________________________

20.8 Länsi-Suomen aluemestaruuskisa
19 joukkuetta

I Tatu Kuusisto, Jari Marttinen, Turku
II Tuomas Kettunen, Seppo Lindman, Loimaa
III Seppo Myllylä, Vesa Tuominen, UTU
IV Erkki Pohjanoksa, Jari Santaluoto, Loimaa

B-sarja

I Raimo Karppinen, Seppo Riikonen, Turku
II Ossian Lindman, Seija Uusitalo, Loimaa
III Elina Kulmala, Sauli Ylirönni, Pori
IV Riitta Heino, Juhani Hirvonen, UTU

Asetuskisa
16 osallistujaa

I Raimo Karppinen, Turku

Duppeliammunta
10 joukkuetta

I Tuomas Kettunen, Seppo Lindman, Loimaa
_______________________________________

Coupe L´Escale Nauvo
(YD, YS)

31.7 Singeli
4 osallistujaa

1. Kari Randell (TUR)
2. Esa Ylivarvi (LIN)
3. Pekka Åhman (TUR)
4. Tom Lindberg (TUR)

30.7 Duppeli
13 joukkuetta

1. Kari Randell, Tom Lindberg (TUR)
2. Tuukka Airaksinen, Juhani Airaksinen (TUR)
3. Matti Halonen, Heikki Rajaniemi (TUR)
4. Christer Abrahamsson, Seppo Kavasto (TUR)

Osallistujat H:linna, Helsinki, Turku.

30.7 Asetuskilpailu

- ravintola L´Escalen lahjakortin voitti 40 cm tuloksella:

1. Kari Randell (TUR)
____________________________________________

12.6.2005 4-kuulan singeli YS
28 pelaajaa

A
1. Seppo Lindman TUR
2. Kari Randell TUR
3. Lassi Mäki TUR
4. Mikko Talja MYN

B
1. Terttu Lamminpää MYN

Edustus seuroista KOOVEE, MYN, TPQ, LOI, UTU, TUR
____________________________________________

4.6.2005 Ystävyysottelu Kupittaalla

Turun Pétanque-seura – Telge Boule

Tulokset
1. Seuramaaottelu: Turku-Södertälje 30-19
2. Loppuottelut:

I Teuvo Kyllönen, Jari Marttinen, Kari Randell
II Christer Bäckström, Tor-Björn Karlsson, Olle Viander
III Bernt Skeppström, Göran Karlsson, Bernt Karlsson
IV Esa Tuominen, Riitta Vesamäki, Pekka Åhman
____________________________________________

14.5.2005 Turku Open YT
10 joukkuetta

I Seppo Lindman, Markku Nieminen, Erkki Pohjanoksa
(TUR/LOI/LOI)
II Matti Halonen, Tom Lindberg, Heikki Rajaniemi (3 x TUR)
III Ari Kivimäki, Hannu Miettinen, Pekka Parviainen (3 x TUR)
IV Mirja Laine, Anna Valtonen, Riitta Vesamäki (3 x TUR)

Edustus seuroista  UTU, MYN, LOI, PCP, Tyrvään Pétanque, TUR
____________________________________________

16.4.2005 Hallimestaruustrippeli
6 joukkuetta

1. C´est la vie (S. Hukkanen, P. Parviainen, N. Virk)
2. Pulara (L. Mäki, T. Puska, K. Randell)
3. Rapala (P. Aalto, V. Hakokari, R. Tienhaara)
4. Vierivät kivet…(J. Lindblom, E. Pajala, S. Riikonen)

5. Matin Enkelit (M. Halonen, M. Laine, R.Vesamäki) ja PAT (T. Lindberg,
A. Lindgren, P. Åhman)
____________________________________________

10.4.2005 Trulliduppeli (YD)
15 joukkuetta

A
1. Tatu Kuusisto, Seppo Lindman TUR
2. Teuvo Kyllönen, Jari Marttinen TUR
3. Vesa Tuominen, Pekka Urponen UTU
4. Tom Lindberg, Pekka Åhman TUR

B
1. Joni Soini, Raimo "Rambo" Westerlund 2 x PCP

Edustus seuroista BIT, KOP (Valkeakoski), LAR, MYN, PCP, TUR ____________________________________________

2.4.2005 Winter Cup Finaali

Mitalistit
1. Teuvo Kyllönen- Riitta Vesamäki
2. Timo Puska- Seppo Riikonen
3. Marja-Liisa Suhonen – Pekka Åhman

Kunniakkaat pistesijataistelijat
4. Keijo Jäntti- Raimo Tienhaara
5. Pekka Aalto- Jussi Lindblom
6. Matti Halonen- Raimo Karppinen
7. Lassi Mäki- Harry Vierumäki
8. Matti Koivisto- Ilkka Sipilä
____________________________________________

19.3.2005 Sekaduppeli (YSD, Yleinen=avoin )
7 joukkuetta

I Mirja Laine, Vesa Tuominen (TUR/UTU)
II Seija Hukkanen, Narinder Virk (2 x TUR)
III Merja Salonranta, Jouni Heinonen (2 x LAR)
IV Anna Valtonen, Lassi Mäki ( 2 x TUR)

Edustus seuroista PCP, UTU, MYN, LAR, UTU, TUR
____________________________________________

6.3.2005 Atraintrippeli (YT, Y=avoin )
10 joukkuetta

1. Heikki Haapanen LOI
Bachir Benhammoud LOI
Erkki Pohjanoksa LOI

2. Timo Puska TUR
Raimo Karppinen TUR
Riitta Vesamäki TUR

3. Reijo Taka-Eilola KVP
Jukka Lehto KVP
Seppo Lindman TUR

4. Tom Lindberg TUR
Lassi Mäki TUR
Kari Randell TUR
____________________________________________

12.03.2005 Hallimestaruusduppeli (jäsentenvälinen)
8 joukkuetta

I Seija Hukkanen & Narinder Virk
II Matti Halonen, Heikki Rajaniemi
III Tom Lindberg, Kari Randell
IV Eero Pajala, Pekka Åhman

5.-8.
Mirja Laine, Anna Valtonen
Matti Koivisto, Aimo Lindgren
Veijo Hakokari, Jussi Tuominen
Pekka Aalto, Ilkka Sipilä
____________________________________________

19.2. 05 Hallimestaruussingeli 2005  (jäsentenvälinen)
15 osallistujaa

1. Kari Randell
2. Narinder Virk
3. Mirja Laine
4. Kaarlo Viuhko

5.-8.
Pekka Aalto

Seja
Hukkanen
Aimo Lindgren
Timo Puska
____________________________________________

5.2.2005 Torttutrippeli
14 joukkuetta, 42 pelaajaa
8:n seuran edustus: KAL, KOO-VEE, LIN, LOI, MYN, PCP, TUR, UTU

I
Arto Stenberg PCP
Pasi Punta MYN
Hemmo Järvinen MYN

II
Harri Lehtinen LIN
Jukka Lehto KOO-VEE
Mika Metsä-Eerola LIN

III
Eero Vaahtera UTU
Pekka Urponen UTU
Vesa Tuominen UTU

IV
Tommi Talja MYN
Mikko Talja MYN
Ville Punta MYN
____________________________________________

15.1.05 Nuuttisingeli (YS, avoin)
27 kilpailijaa

1. Seppo Lindman (TUR)
2. Narinder Virk (TUR)
3. Heikki Rajaniemi (TUR)
4. Esa Tuominen (TUR)

Sijat 5-8
Jukka Järvinen (MYN)
Teuvo Kyllönen (TUR)
Ville Punta (MYN)
Tommi Talja (MYN)

____________________________________________

Winter Cup 2005
Grand Prix 2005 (vaatii Excelin toimiakseen)
Petanquen SM2004 kisojen tuloksia

» Pääsivu

» Uutisia

» Yleistä

»