Turun Pétanque-Seura

Tulokset 2004 | Tulokset 2005 | Tulokset 2006

WINTER CUP 2004
Avaa uuteen ikkunaan

 

28.11.04 Adventtitrippeli (PR)
12 joukkuetta
1. Seppo Lindman, Marko Jakonen, Jussi Lehti (TUR/HBY/Riemukaari)
2. Teuvo Kyllönen, Lassi Mäki, Kari Randell (3 x TUR)
3. Jukka Järvinen, Ville Punta, Tommi Talja (3 x MYN)
 

30.10.2004 Neljän kuulan syyssingeli (PR)
26 joukkuetta
1. Kari Randell (TUR)
2. Tommi Talja (MYN)
3. Vesa Tuominen (UTU)


10.10.2004 Hallinavaustrippeli
1. Jari Marttinen, Kaarlo Viuhko, Teuvo Kyllönen
2. Harry Vierumäki, Pauli Paimander, Raimo Tienhaara
3. Pekka Åhman, Raimo Karppinen, Timo Puska
4. Pekka Aalto, Kari Randell, Tom Lindberg             
 

12.9.2004 Pallo Hukassa, YDR*
10 joukkuetta

I Arto Stenberg (PCP), Seppo Lindman (TUR)

II Michel ja Patrick Simon-Bellamy (2 x PCP)

III Tom Lindberg, Kari Randell (2 x TUR)

IV Pirjo Kivinen, Markku Nieminen (2 x LOI)

V Seija Hukkanen, Mirja Laine (2 x TUR)

VI Riitta Vesamäki, Narinder Virk (2 x TUR)

VII Juhani Airaksinen, Teuvo Kyllönen (2 x TUR)

VIII Pekka Aalto, Matti Janhunen (2 x TUR)

*R-tunnus kisan jäljessä tarkoittaa, että kisasta jaetaan ranking-pisteitä, ja että kisaan osallistuvilla pitää olla voimassaoleva kilpailulisenssi. Entinen L –tunnus lisenssikisanimityksistä on samalla poistunut.
 

11.9.2004 SINGELI
19 joukkuetta

I Riitta Vesamäki

II Narinder Virk

III Jouko Hakala

IV Raimo Karppinen

Sijoja 5-8 ei ratkaistu pelein, mutta tähän joukkoon pelasivat:
Aimo Lindgren
Pekka Åhman
Heikki Rajaniemi
Risto Kivimäki
 

4.9 GRAND PRIX FINAALI
1. Tatu Kuusisto - Seppo Lindman
2. Lassi Mäki - Kari Randell
3. Matti Janhunen - Heikki Rajaniemi


29.8.2004 DUPPELI
9 joukkuetta
I Kari Randell, Narinder Virk
II Matti Janhunen, Pekka Åhman
III Matti Halonen, Heikki Rajaniemi
IV Seija Hukkanen, Pekka Parviainen

V Teuvo Kyllönen, Jari Marttinen
VI Mirja Laine, Anna Valtonen
VII Ari Kivimäki, Kaarlo Viuhko
 

28.8.2004 SEKADUPPELI
6 joukkuetta
I Mirja Laine, Christer Abrahamsson
II Maija Peltola, Heikki Rajaniemi
III Seija Hukkanen, Narinder Virk
IV Anna Valtonen, Kari Randell
 

21.-22.8.2004 SM-SEKADUPPELI, Linnan Petanquistit Hlinna
78 joukkuetta
1. Mirva Näsilä, Tatu Kuusisto (Helsingin Boule-yhdistys / Turun Petanque-Seura)
3. Riitta Vesamäki, Markku Nieminen (Turun Petanque-Seura / Loimaan Petanque)
7. Pirjo Kivinen, Seppo Lindman (Loimaan Petanque / Turun Petanque-Seura)


20.-21.8.2004 YLI 50-V. SM-DUPPELI, Linnan Petanquistit Hlinna
54 joukkuetta
8. Jussi Lindblom, Seija Hukkanen (Turun Petanque-Seura)
 

7.8.2004 MESTARUUSTRIPPELI
1. Lassi Mäki - Narinder Virk - Pekka Åhman
2. Seija Hukkanen - Mirja Laine - Riitta Vesamäki
3. Veijo Hakokari - Juhani Tuominen - Aimo Lindgren
 

31.7.-1.8.2004 Coupe L´ESCALE, Nauvo

31.7.2004 Duppeli, 10 joukkuetta
1. Erkki & Kimmo Rantanen
2. Tom Lindberg & Kari Randell (2 x TUR)
3. Merja Airaksinen & Marja-Liisa Suhonen (2 x TUR)
4. Paul Paimander & Harry Vierumäki (2 x TUR)
31.7. 2004 Asetuskilpailu
1. Tom Lindberg

1.8. 2004 Singeli, 9 joukkuetta

1. Kari Randell (TUR)
2. Ville Punta (MYN)
3. Mikko Talja (MYN)
4. Tom Lindberg (TUR)



Turkulaisten menestys SM-kisoissa:
Naisten SM-duppeli
1. Mirja Laine, Seija Hukkanen
Yleinen duppeli:
8. Tatu Kuusisto , Seppo Lindman
Yleinen trippeli:
3. Tatu Kuusisto, Seppo Lindman ja Jussi Lehti, Riemukaari.
Ammunta:
5. Tatu Kuusisto
Naisten SM-trippeli
8. Seija Hukkanen, Anna Valtonen, Riitta Vesamäki (Turun Petanque-Seura)

 

12.6.2004 NELJÄN KUULAN SINGELI
1. Seppo Lindman (Turun Petanque-seura)
2. Kari Randell (Turun Petanque-seura)
3. Tommi Talja (Mynämäen Petanque-seura)
4. Markku Nieminen (Loimaan Petanque-seura)

Sijat 5 - 8

Terttu Lamminpää (Mynämäki)
Reijo Lamminpää (Mynämäki)
Seppo Saarinen (Mynämäki)
Aziz Laouini (KOO-VEE)

 

23.5.2004 TURKU OPEN
9 joukkuetta
1. Riitta Heino, Turku
Juhani Hirvonen, Turku
Seppo Saarinen, Mynämäki 

2. Seija Hukkanen, Turku
Anna Valtonen, Turku
Riitta Vesamäki, Turku 

3. Reijo Taka-Eilola, KooVee Tampere
Jukka Lehto, KooVee Tampere
Erkki Rantanen, Helsinki Boule

4. Tauno Komulainen, Mynämäki
Olli Ruostekivi, Mynämäki
Pasi Punta, Mynämäki

B-Sarja: Tommi Talja, Mikko Talja, Jukka Järvinen, Mynämäki.


4.4.2004 TRULLIDUPPELI
16 joukkuetta
1. Tatu Kuusisto - Seppo Lindman, Turku

2. Maarit Flink-Soini - Raimo Vesterlund, Pori
3. Pirjo Kivinen - Markku Nieminen, Loimaa
4. Eero Pajala - Seppo Riikonen, Turku
 
B-sarja: Lassi Mäki - Kari Randell Turku.
 

27.3.2004 HALLISINGELIMESTARUUS

19 kilpailijaa
1.Kari Randell
2.Tom Lindberg
3.Seija Hukkanen
4.Kari Lehtonen
 

21.3.2004 "Seuramaaottelu Loimaa-Mynämäki-Turku" Loimaalla
1. Loimaa          20 voittoa
2. Mynämäki      8 voittoa
3. Turku             8 voittoa   2./3. sija ratkaistiin asetuskisan avulla

 

13.3.2004 HALLISEKADUPPELIMESTARUUS
7 joukkuetta
1.Riitta Heino, Juhani Hirvonen
2.Riitta Vesamäki, Kari Randell
3.Mirja Laine, Juhani Sucksdorff
4.Seija Hukkanen, Narinder Virk

 

7.3.2004 ATRAINTRIPPELI
9 joukkuetta
1.Riitta Heino, Juhani Hirvonen, Kaarlo Viuhko   Turku
2.Seija Hukkanen, Mirja Laine, Riitta Vesamäki    Turku
3.Terttu Lamminpää, Reijo Lamminpää, Olavi Lähteenmäki  Mynämäki
4.Aulikki Lassila, Jouko Asklöf, Tauno Komulainen   Mynämäki

 

8.2.2004 HALLIDUPPELIMESTARUUS
12 joukkuetta
1.Seija Hukkanen, Narinder Virk
2.Ari Kivimäki, Kaarlo Viuhko
3.Eero Pajala, Seppo Riikonen
4.Teuvo Kyllönen, Jari Marttinen

 

31.1.2004 TORTTUTRIPPELI
7 joukkuetta
1.Tuomas Kettunen, Seppo Lindman, Eero Ravantti Loimaa/Turku/Pori
2.Christer Abrahamsson, Matti Koivisto, Rami Kakriainen  Turku
3.Youssef Guezri, Raimo Karppinen, Timo Puska  Turku
4.Seija Hukkanen, Riitta Vesamäki, Narinder Virk   Turku

 

25.1.2004 HALLITRIPPELIMESTARUUS
8 joukkuetta
1.Jussi Lindblom, Eero Pajala, Seppo Riikonen
2.Raimo Karppinen, Timo Puska, Juhani Sucksdorff
3.Ari Kivimäki, Narinder Virk, Kaarlo Viuhko
4.Marja Liisa Suhonen, Teuvo Kyllönen, Kari Randell
5.Riitta Heino, Juhani Hirvonen, Matti Koivisto

 

10.1.2004 NUUTTISINGELI
32 kilpailijaa
1. Markku Nieminen, Loimaa
2. Lassi Mäki, Turku
3. Björn Loddby, Turku
4. Seppo Lindman, Turku
B-sarja: Pekka Urponen, UTU Rauma
 

Winter Cup 2004 (vaatii Excelin toimiakseen)
Grand Prix 2004 (vaatii Adobe Acrobatin toimiakseen)
Petanquen SM-kisojen tuloksia

Vanhoja tuloksia (Tatu Kuusiston, teen tänne myöhemmin arkisto-järjestelmän).

» Pääsivu

» Uutisia

» Yleistä

» Säännöt

» Tulokset

» Kuvia

» Yhteystiedot

» Linkkejä

 

 © Turun Pétanque-Seura 2005