Turun Pétanque-Seura

Tulokset 2004 | Tulokset 2005 | Tulokset 2006 |Tulokset 2007-2017


 Rekisteriseloste

********************************



Winter Cup 2017-2018     Avaa uuteen ikkunaan Excel-taulukkona

Grand Prix 2017     Avaa uuteen ikkunaan Excel-taulukkona

Winter Cup 2016-2017     Avaa uuteen ikkunaan Excel-taulukkona

Grand Prix 2016     Avaa uuteen ikkunaan Excel-taulukkona

L-S VD-hallisarjan 2016-2017 pisteet
L-S 65+ -hallisarjan 2016-2017 pisteet


Lnsi-Suomi CUP pisteet kes 2016 ,   Lnsi-Suomen 65+ -sarjan pisteet kes 2016 ,   Lnsi-Suomen SD-sarjan pisteet kes 2016

L-S VD-hallisarjan 2015-2016 pisteet ,   L-S 65+ -hallisarjan 2015-2016 pisteet

********************************

Halliammuntakilpailu 2.11.2017

1. Tapani Kalmi
2. Kullervo Kupila
3. Kari Randell
4. Teo Ekstrm

################################

Kyllsen kannu 1.10.2017

1. Mika Mets-Eerola, Kari Randell, Jukka Virtanen
2. Jorma Karhunen, Bjrn Loddby, Marja-Liisa Suhonen
3. Vesa Ekstrm, Teo Ekstrm, Mirja Laine

################################

Ammuntakisa 23.8.2017
Osallistujia 8 pelaajaa

Loppuottelu:
1. Kimmo Kernen
2. Kari Randell

Pronssiottelu:
1.Kullero Kupila
2.Kimmo Hr

Muut sijoitukset alku sarjan perusteella:
Tapani Kalmi 12 p
Esa Tuominen 9 p
Jukka Virtanen 7 p
Leena Pietil 3 p

################################

Nauvo Open

YD 29.7.2017 Joukkueita 29


A-Sarja:
1. Seija Uusitalo, Seppo Lindman LOI
2. Pivi Jaakkola, Kari Jaakkola ERP
3. Juha Kulmala TUR, Mika Mets-Eerola HBY
4. Seija Hukkanen, Pekka Parviainen TUR
5. Teuvo Kyllnen, Eero Pajala TUR
6. Terttu ja Veikko Ojaranta TUR
7. Sanna Koski, Eero Ravantti LOI

B-sarja:
1. Ole Bergman, Ville Tuomala TUR

Nauvo YS 30.7.2017 Pelaajia 23

A-Sarja:
1. Mikko Lehto KAL
2. Mirja Laine BIT
3. Kimmo Kernen TUR
4. Vesa Ekstrm BIT
5.-8. Kari Jaakkola ERP, Jukka Virtanen TUR, Pauli Piiparinen KAL, Mika Mets-Eerola HBY

B-Sarja
1. Juha Kulmala TUR
2. Tapani Kalmi TUR


################################

Turku Open 10.6.2017

11 joukkuetta

1. Mika Mets-Eerola HBY, Thomas Foussier HBY, Seppo Lindman LOI
2. Salim Fadillioglu TUR, Thanakorn Singthong HBY, Ville Punta HBY
3. Jukka Virtanen, Lassi Mki, Kari Randell TUR
4. Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta, Jorma Karhunen TUR
5. Kullervo Kupila, Eero Pajala, Christer Abrahamsson TUR
6. Tuija Haapanen LOI, Terttu Haavisto ERP, Arja Hakala ERP
7. Tuukka Airaksinen, Juhani Airaksinen, Kari Hellman TUR
8. Matti Halonen, Ole Bergman, Tom Lindberg TUR

################################

Trullitrippeli 9.4.2017

Seuroista: PSC, PCP, TYR, LOI, HBY, TUR, KOK, ERP Kymmenen joukkuettta.

1. Henri Palmqvist, Marko Jakonen, Mika Mets-Eerola
2. Riku Toivonen, Sauli Ylirnni, Yannick Pelletier
3. Ville Vartiainen, Ilpo Vuorinen, Teuvo Pajuoja
4. Jukka Virtanen, Lassi Mki, Kari Randell
5. Jaana Alanoja, Anneli Laitila, Ari Saliniemi
6. Kati Nieminen, Anu Uusio, Helena Kuivasniemi-Lehti, Pivi Lehtonen-Palmqvist
7.-8. Kimmo Kernen, Timo Puska, Tuukka Airaksinen/Antero Lehti, Tapani Kalmi, Juhani Hirvonen

################################

Atrainduppeli 25.3.2017
A-sarja
1. Kimmo Kernen(TUR)/Jukka Virtanen(TUR)
2. Pirjo Kivinen(LOI)/Markku Nieminen(LOI)
3. Ville Punta(HBY)/Mika Mets-Eerola(HBY)
4. Sauli Ylirnni(PCP)/Teuvo Pajuoja(LOI)

B-sarja
1. Lassi Mki(TUR)/Kullervo Kupila(TUR)
2. Ole Bergman(TUR)/Juhani Hirvonen(ERP)

Seuroista LOI, HBY, TUR, ERP, PCP kahdeksan joukkuetta.

################################

Hallitrippeli 26.2.2017
Joukkueita 4

1. Mika Mets-Eerola, Timo Puska, Kari Randell
2. Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta, Lassi Mki
3. Teo Ekstrm, Vesa Ekstrm, Mirja Laine
4. Matti Halonen, Raimo Karppinen, Tom Lindberg

################################

Torttuduppeli 25.2.2017
Joukkueita 13

1. Seppo Lindman, Arto Stenberg
2. Kimmo Kernen, Jukka Virtanen
3. Mika Mets-Eerola, Timo Salminen
4. Ville Punta, Elmo Yli-Vainio
5. Joel Anttonen, Salim Fadilliogu
6. Mikko Talja, Tommi Talja
7. Kullervo Kupila, Lassi Mki
8. Kimmo Rantanen, Kenshi Kobe

B-sarja
1. Raimo Karppinen, Bjrn Loddby
2. Juha Kulmala, Kari Randell

################################

Halliduppeli 11.2.2017
Joukkueita 6

1. Lassi Mki, Jukka Virtanen
2. Teuvo Kyllnen, Eero Pajala
3. Mika Mets-Eerola, Kari Randell
4. Ole Bergman, Matti Halonen
5. Jorma Karhunen, Raimo Karppinen
6. Teo Ekstrm, Vesa Ekstrm

################################

Hallisingeli 22.1.2017
Pelaajia 9

1. Bjrn Loddby
2. Jukka Virtanen
3. Raimo Karppinen
4. Timo Puska
5. Tom Lindberg
6. Paavo Puhakka
7. Matti Halonen
8. Jorma Karhunen
9. Heikki Rajaniemi

################################

Nuuttisingeli 14.1.2017
pelaajia 11

1. Kimmo Kernen TUR
2. Jukka Virtanen TUR
3. Timo Puska TUR
4. Riku Toivonen PCP

################################

Adventtiduppeli 26.11.2016

1. Kari Randell, Jukka Virtanen
2. Matti Halonen, Ole Bergman
3. Eero Pajala, Teuvo Kyllnen
4. Tom Lindberg, Jorma Karhunen

################################

Halliammuntakilpailu 1.11.2016

1. Kari Randell
2. Kimmo Kernen
3. Kullervo Kupila
4. Teuvo Kyllnen
5. Jorma Karhunen

################################

Syyssingeli YS ja ES 23.10.2016

Yleinen singeli
1. Sauli Ylirnni PCP
2. Kari Randell TUR
3. Kimmo Kernen TUR
4. Tuukka Airaksinen TUR
5. Jukka Virtanen TUR
6. Vellu Alisaari PCP

ES (65+) singeli
1. Kullervo Kupila TUR
2. Christer Abrahamsson TUR
3. Pertti Heiskanen TUR
4. Tapani Kalmi TUR
5. Matti Halonen TUR
6. Bjrn Loddby TUR

################################

Ystvyysottelu Bitankki Turun Ptanque-seura 8.10.2016

Bitankki 9 Turun Ptanque-seura 16

Turun paras joukkue: Kari Randell, Jukka Virtanen 5/5 voittoa
Viiteen voittoon psi mys joukkue: Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi
Kahteen voittoon ylsivt joukkueet:
Tuukka Airaksinen, Kari Hellman
Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta, Matti Halonen
Raimo Karppinen, Paavo Puhakka, Timo Puska

Ystvyysotteluja on pelattu 8 kertaa. Tilanne turkulaisille 5 - 3

################################

Kyllsen kannu-hallinavaustrippeli 2.10.2016

1. Mika Mets-Eerola, Kari Randell, Jukka Virtanen
2. Teuvo Kyllnen, Jussi Lindblom, Eero Pajala
3. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi, Kullervo Kupila
4. Matti Halonen, Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta
5. Jorma Karhunen, Bjrn Loddby, Marja-Liisa Suhonen

################################

Seuran mestaruus singeli 11.9.2016 (Pelaajia 13)

1. Kimmo Kernen
2. Jukka Virtanen
3. Christer Abrahamsson
4. Ole Bergman
5. Kari Randell
6. Matti Halonen
7.-8. Tapani Kalmi, Paavo Puhakka

################################

Trippelimestaruuskisa 4.9.2016 (joukkueita 4)

1. Mika Mets-Eerola, Kari Randell, Jukka Virtanen
2. Juhani Airaksinen, Lassi Mki, Timo Puska
3. Matti Halonen, Raimo Karppinen, Tom Lindberg
4. Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta, Bjrn Loddby

################################

Duppelimestaruuskisa 28.8.2016 (joukkueita 7)

1. Kari Randell, Jukka Virtanen
2. Kullervo Kupila, Mika Mets-Eerola
3. Lassi Mki, Timo Puska
4. Bjrn Loddby, Simo Vira

sijat 5-7
Terttu ja Veikko Ojaranta
Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi
Jorma Karhunen, Tom Lindberg

################################

Ammuntakisa 24.8.2016 (pelaajia 4)

1. Kullervo Kupila
2. Tapani Kalmi
3. Kari Randell
4. Jusa Simonen

################################

GP-finaali 21.8.2016

1. Timo Puska, Juhani Airaksinen
2. Bjrn Loddby, Mika Mets-Eerola
3. Ole Bergman, Lassi Mki
4. Tapani Sinerv, Jukka Virtanen
5.-8. Teuvo Kyllnen, Raimo Karppinen / Marja-Liisa Suhonen, Jorma Karhunen /
Christer Abrahamsson, Esko Aaltonen / Aimo Lindgren, Paavo Puhakka

################################

Nauvo Open 30-31.7.2016
pelaajia seuroista Map Rime, TYR, PCP, Loimaa, Rauma ja TUR

Duppeli 30.7.2017
24 joukkuetta

A-cup:
1. Samuli Kankkunen, Marko Jakonen
2. Seija Uusitalo, Seppo Lindman
3. Esa Kallio, Kimmo Kernen
4. Katriina Tuominen, Vesa Tuominen
5. Minna Jokinen, Eero Ravantti
6. Pilvi Tuomi, Ville Punta
7. Kari Randell, Tom Lindberg
8. Lassi Mki, Teuvo Kyllnen

B-cup:
1. Ole Bergman TUR, Pekka Parviainen TUR
2. Tuula Erkkil ERP, Erkki Saari ERP
3. Christer Abrahamsson TUR, Tapani Kalmi TUR
4. Jorma Karhunen TUR, Paavo Puhakka TUR

Singeli 31.7.2017
17 pelaajaa
1. Kimmo Kernen TUR
2. Jukka Virtanen TUR
3. Eero Ravantti Loimaa
4. Tapani Kalmi TUR
5. Erkki Saari ERP

################################

Turku Open YT 17.7.2016
Joukkueita 7 kpl sek pelaajia seuroista HBY, KVP, MAP, MYN, PCP, PSC ja TUR

1. Kimmo Kernen, Mika Mets-Eerola, Timo Salminen TUR/HBY/KVP
2. Riku Toivonen, Marko Jakonen, Sauli Yli-Rnni PCP/PSC
3. Tuukka Airaksinen, Juhani Airaksinen, Kari Randell TUR
4. Tommi Talja, Mikko Talja, Saku Talja MYN

################################

4 kuulan singeli 12.6.2016
13 pelaajaa seuroista TUR, VUF, RIE

1. Ole Bergman
2. Jari Eronen
3. Bjrn Loddby
4. Jukka Virtanen

################################

Lnsi-Suomi CUP 1/6 Turku 26.5.2016

1. Kari Randell (TUR) ja Mika Mets-Eerola (HBY)
2. Tapani Kalmi (TUR) ja Christer Abrahamsson (TUR)
3. Veikko Ojaranta (TUR) ja Terttu Ojaranta (TUR)
4. Juhani Hirvonen (ERP) ja Seppo Havukainen (ERP)
5. Heikki Rajaniemi (TUR) ja Kullervo Kupila (TUR)
6. Terttu Haavisto (ERP) ja Arja Hakala (ERP)
7. Tom Lindberg (TUR) ja Matti Halonen (TUR)

################################

Trullitrippeli 3.4.2016

Mukana 10 joukkuetta ja pelaajia ainakin seuroista MAP, PCP, ERP, TUR, HBY, PSC

1. Pilvi Tuomi, Marko Jakonen, Ville Punta
2. Mika Mets-Eerola, Sauli Ylirnni, Riku Toivonen
3. Mika Nietula, Heikki Pirtinaho, Mikko Koskimki
4. Kari Randell, Tuukka Airaksinen, Juhani Airaksinen

B-cup:
1. Tapani Kalmi, Kullervo Kupila, Christer Abrahamsson
2. Kari Korkeamki, Markku Hurri, Juha Nieminen

################################

Atraintrippeli 13.3.2016

Joukkueita 10 seuroista KAL, KAU, KVP, PHN, PCP, TUR

A-sarja:
1. Marko Aalto KAL, Thomas Foussier KAL, Marko Taipalvesi KAU
2. Timo Puska TUR, Kari Randell TUR, Jukka Virtanen TUR
3. Kimmo Kernen TUR, Mika Mets-Eerola TUR, Timo Salminen KVP
4. Christer Abrahamsson TUR, Tapani Kalmi TUR, Lassi Mki TUR

B-sarja:
1. Vesa Ekstrm BIT, Sakari Pankkonen BIT, Rauli Rm BIT

################################

Lnsi-Suomen 65+ hallisarja 10.3.2016. Osakilpailu 6/7.

1. Tapani Kalmi - Christer Abrahamsson TUR
2. Mikko Lehtonen - Kullervo Kupila TUR
3. Juhani Hirvonen - Viljo Stenberg ERP
4. Matti Halonen - Tom Lindberg TUR
5. Eero Pajala - Teuvo Kyllnen TUR
6. Eila Nummila - Annikki Saarinen LOI
7. Hannu Aaltonen - Kalevi Khnen ERP
8. Pertti Helppolainen - Pekka Silver ERP
9. Raimo Repo - Seppo Saarinen MYN
10. Seppo Lyysaari - Hannu Vehmanen ERP
11. Markku Heino - Seppo Helander ERP
12. Simo Vira - Esko Aaltonen TUR

################################

Seuran halliammunta 7.3.2016
Pelaajia 7

1. Kari Randell
2. Tapani Kalmi
3. Kullervo Kupila
4. Jukka Virtanen

Paras tulos Tapani Kalmi 28

################################

Torttuduppeli 21.2.2016
Joukkueita 12 seuroista ERP, PCP, MYN, TUR ja TYR

1. Mikko Talja, Riku Toivonen
2. Saku Talja, Tommi Talja
3. Kari Randell, Jukka Virtanen
4. Sauli Ylirnni, avec
5. Marta Ylirnni, Elmo Yli-Vainio
6. Kullervo Kupila, Mikko Lehtonen
7. Matti Halonen, Raimo Karppinen
8. Juhani Airaksinen, Tuukka Airaksinen

B-sarja
1. Arja Hakala, Juhani Hirvonen
2. Pertti Heiskanen, Ville Vartiainen

################################

Hallitrippeli 13.2.2016
Joukkueita 5

1. Kari Randell, Jukka Virtanen, Mika Mets-Eerola
2. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi, Eero Pajala
3. Kullervo Kupila, Mikko Lehtonen, Pertti Heiskanen
4. Jorma Karhunen, Paavo Puhakka, Tom Lindberg
5. Esko Aaltonen, Matti Halonen, Raimo Karppinen

################################

Lnsi-Suomen alueen avoin VD-hallisarja, osakilpailu 5/7 Turussa 11.2.2016

1. Teuvo Pajuoja ja Harry Uschanov LOI/KIS
2. Kari Jaakkola ja Erkki Saari ERP
3. Christer Abrahamsson ja Tapani Kalmi TUR
4. Juhani Hirvonen ja Seppo Helander ERP
5. Eero Ravantti ja Pirjo Kivinen LOI
6. Pekka Kokkonen ja Mikko Siren KIS
7. Kullervo Kupila ja Mikko Lehtonen TUR
8. Tuija Haapanen ja Matti Haapanen LOI
9. Seppo Havukainen ja Seppo Tuominen PCP
10. Matti Halonen ja Jussi Lindblom TUR
11. Tapio Laine ja Jukka Hatanp HAR
12. Markku Nieminen ja Eila Nummila LOI
13. Paavo Puhakka ja Esko Aaltonen TUR
14. Tom Lindberg ja Jorma Karhunen TUR
15. Markku Heino ja Seppo Lyysaari ERP
16. Hannu Aaltonen ja Viljo Stenberg ERP

################################

Halliduppeli 7.2.2016
Joukkueita 8

1. Kari Randell, Jukka Virtanen
2. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi
3. Teuvo Kyllnen, Lassi Mki
4. Eero Pajala, Tapio Sinerv
5. Kullervo Kupila, Mikko Lehtonen
6. Jorma Karhunen, Paavo Puhakka
7. Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta
8. Esko Aaltonen, Matti Halonen

################################

Hallisingeli 31.1.2016
Pelaajia 9

1. Timo Puska
2. Tapani Sinerv
3. Jukka Virtanen
4. Kari Randell
5. Ole Bergman
6. Matti Halonen
7. Jorma Karhunen
8. Esko Aaltonen

################################

Nuuttisingeli 17.1.2016
Pelaajia 14 seuroista MYN, PCP, TUR

1. Kimmo Kernen TUR
2. Christer Abrahamsson TUR
3. Jukka Virtanen TUR
4. Esa Kallio TUR
5. Sauli Ylirnni PCP
6. Kari Randell TUR
7.-8. Ole Bergman TUR, Pertti Heiskanen TUR

B-sarja:
1. Bjrn Loddby TUR
2. Jorma Karhunen TUR

################################

Adventtiduppeli 13.12.2015
Joukkueita oli 12 kpl seuroista TUR, LOI, ERP, PCP

A-cup:
1. Arto Stenberg LOI, Kari Randell TUR
2. Kimmo Kernen TUR, Jukka Virtanen TUR
3. Eero Ravantti LOI, Markku Nieminen LOI
4. Juhani Hirvonen ERP, Arja Hakala ERP

B-cup:
1. Sauli Ylirnni PCP, Riku Toivonen PCP

################################

Syyssingeli 15.11.2015
Pelaajia 16 seuroista ERP, HBY, KAU, PCP, TUR, UTU

1. Mika Mets-Eerola HBY
2. Vesa Tuominen UTU
3. Kari Randell TUR
4. Jukka Virtanen TUR
5. Sauli Yli-rnni PCP
6. Matti Halonen TUR
7. Kari Jaakkola ERP
8. Ole Bergman TUR

B-sarja:
1. Marko Taipalvesi KAU
2. Erkki Saari ERP

################################

Kyllsen Kannu 17.10.2015

1.Jukka Virtanen.Lassi Mki.Teuvo Kyllnen
2.Kullervo Kupila.Pertti Heiskanen Tuula Rantanen
3.Paavo Puhakka. Tapani Sinerv.Esko Aaltonen
4.Terttu Ojaranta. Veikko Ojaranta Matti Halonen

################################

Lnsi-Suomen alueen avoin VD-hallisarja, osakilpailu 1/7 Turussa 15.10.2015

1. Juhani Hirvonen ja Kalevi Tuominiemi ERP
2. Kari Jaakkola ja Kalevi Khnen ERP
3. Eero Ravantti ja Pirjo Kivinen LOI
4. Teuvo Kyllnen ja Eero Pajala TUR
5. Katriina Tuominen ja Vesa Tuominen UTU
6. Christer Abrahamsson ja Tapani Kalmi TUR
7. Tapio Laine ja Jukka Hatanp HAR
8. Pertti Heiskanen ja Jukka Virtanen TUR
9. Tuomo Lehtinen ja Viljo Stenberg HAR/ERP
10. Terttu Ojaranta ja Veikko Ojaranta TUR
11. Tuija Haapanen ja Matti Haapanen LOI
12. Matti Halonen ja Jussi Lindblom TUR
13. Paula Degerstedt ja Allan Degerstedt KAU
14. Mikko Lehtonen ja Kullervo Kupila TUR
15. Seppo Havukainen ja Seppo Tuominen PCP

################################

Lnsi-Suomen alueen avoin 65+ -hallisarja, osakilpailu 1/7 Turussa 1.10.2015

1. Kalevi Khnen ja Viljo Stenberg ERP
2. Raimo Repo ja Seppo Saarinen MYN
3. Teuvo Kyllnen ja Eero Pajala TUR
4. Eila Nummila ja Annikki Saarinen LOI
5. Tapani Kalmi ja Reima Koski TUR/TuPy
6. Terttu ja Veikko Ojaranta TUR
7. Kullervo Kupila ja Mikko Lehtonen TUR
8. Juhani Hirvonen ja Seppo Lyysaari ERP
9. Markku Heino ja Seppo Helander ERP
10. Paavo Puhakka ja Tapani Sinerv TUR
11. Matti Halonen ja Juhani Lindblom TUR
12. Esko Aaltonen ja Simo Vira TUR
13. Pertti Helppolainen ja Pekka Silver ERP

################################

Jsentrippeli 6.9.2015
5 joukkuetta

1. Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta, Kullervo Kupila
2. Pertti Heiskanen, Jussi Lindblom, Eero Pajala
3. Lassi Mki, Mika Mets-Eerola, Jukka Virtanen

################################

Jsenduppeli 30.8.2015
Joukkueita 10?

1. Timo Puska, Kari Randell
2. Teuvo Kyllnen, Eero Pajala
3. Lassi Mki, Jukka Virtanen
4. Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta

sijat 5-8
Matti Halonen, Paavo Puhakka
Christer Abrahamsson, Jorma Karhunen
Leena Pietil, Jusa Simonen
Pertti Heiskanen, Jussi Lindblom

################################

GP-finaali 23.8.2015

1. Christer Abrahamsson, Pertti Heiskanen
2. Aimo Lindgren, Ole Bergman
3. Kimmo Kernen, Leena Pietil
4. Timo Puska, Lassi Mki
5. Kullervo Kupila, Jorma Karhunen
6. Kari Randell, Paavo Puhakka
7. Jukka Virtanen, Jusa Simonen
8. Raimo Tienhaara, Esko Aaltonen

################################

Seuran ammuntakilpailu 19.8.2015
7 osallistujaa

1. Kullervo Kupila
2. Kari Randell
3. Lassi Mki
4. Tapani Kalmi

Parhaat tulokset Kullervo Kupila 35 p ja Lassi Mki 33 p

################################

Jsensingeli 16.8.2015
12 osallistujaa

1. Kari Randell
2. Lassi Mki
3. Jukka Virtanen
4. Paavo Puhakka

sijat 5-8
Matti Halonen,Tapani Kalmi, Leena Pietil, Timo Puska

################################

Nauvo Duppeli 25.7.2015
21 joukkuetta seuroista ERP, HPY, KIS, KOP, LOI, MAP, TUR, TYR

1. Minna Jokinen (LOI)/Eero Ravantti (LOI)
2. Seija Uusitalo (LOI)/Seppo Lindman (LOI)
3. Jukka Virtanen (TUR)/Mika Mets-Eerola (HBY)
4. Sari Kentt (TYR)/Pasi Lilja (TYR)
5. Seija Hukkanen (TUR)/Pekka Parviainen (TUR)
6. Tuula Erkkil (ERP)/Erkki Saari (ERP)

B-Cup:
1. Kimmo Tuominen (MAP)/Jussi Nieminen (MAP)
2. Anneli Laitinen (KOP)/Teija Lhdeniemi (TYR)

Nauvo Singeli 26.7.2015
Pelaajia 9 seuroista HBY, LOI, MAP, TUR

1. Eero Ravantti (LOI)
2. Jukka Virtanen (TUR)
3. Tapani Kalmi (TUR)
4. Kimmo Tuominen (MAP)

#################################

Lnsi-Suomen 65+ -sarjan osakilpailu 3/6 Turussa 16.7.2015
Joukkueita 7 seuroista ERP, TUR

1. Christer Abrahamsson ja Tapani Kalmi TUR
2. Viljo Stenberg ja Juhani Hirvonen ERP
3. Seppo Helander ja Markku Heino ERP
4. Hannu Aaltonen ja Hannu Vehmanen ERP
5. Mikko Lehtonen ja Kullervo Kupila TUR
6. Seppo Lyysaari ja Jouko Silvola ERP
7. Terttu ja Veikko Ojaranta TUR

#################################

Lnsi-Suomen ND-sarjan osakilpailu 2/4 Turussa 14.6.2015
Joukkueita 4, pelaajia seuroista BIT, ERP, LOI, TUR

1. Meeri Kkel LOI ja Mirja Laine BIT
2. Eila Nummila ja Annikki Saarinen LOI
3. Terttu Haavisto ja Arja Hakala ERP
4. Kirsti Kumlander ja Arja Viikil ERP

#################################

Turku Open 31.5.2015
Joukkueita 12 seuroista KIS, KVP, KAL, RIE, PCP, BIT, TUR, LOI, ERP ja PHN

A-cup (4 joukkuetta):
1. Marko Aalto KAL, Mikko Lehti RIE, Thomas Foussier KAL
2. Vesa Ekstrm BIT, Mirja Laine BIT, Teo Ekstrm BIT
3. Jukka Virtanen TUR, Teuvo Kyllnen TUR, Lassi Mki TUR
4. Daniel Duhamel KIS, Jari Suominen KVP, Reijo Taka-Eilola KVP


B-cup (4 joukkuetta):
1. Seppo Havukainen PCP, Tapani Kalmi TUR, Christer Abrahamsson TUR
2. Matti Halonen TUR, Pertti Heiskanen TUR, Jussi Lindblom TUR

#################################

Lnsi-Suomen VD-sarjan osakilpailu 1/6 28.5.2015
Joukkueita 12 seuroista ERP, PCP, TUR

1 Mikko Lehtonen ja Kullervo Kupila TUR
2 Christer Abrahamsson ja Tapani Kalmi TUR
3 Teuvo Kyllnen ja Eero Pajala TUR
4 Viljo Stenberg ja Juhani Hirvonen ERP
5 Kari Jaakkola ja Erkki Saari ERP
6 Ole Bergman ja Tapani Sinerv TUR
7 Seppo Havukainen ja Seppo Tuominen PCP
8 Seppo Helander ja Markku Heino ERP
9 Terttu ja Veikko Ojaranta TUR
10 Paavo Puhakka ja Esko Aaltonen TUR
11 Jorma Karhunen ja Tom Lindberg TUR
12 Kirsti Kumlander ja Terttu Haavisto ERP

#################################

Neljn kuulan singeli 17.5.2015
Osallistujia 20 seuroista BIT, PCP ja TUR

A-sarja:
1. Kimmo Kernen TUR
2. Kari Randell TUR
3. Lassi Mki TUR
4. Ole Bergman TUR
5.-8. Riku Toivonen PCP, Vesa Ekstrm BIT,
Mirja Laine BIT, Matti Halonen TUR

B-sarja:
1. Kullervo Kupila TUR
2. Tapani Kalmi TUR
3.-4. Terttu Ojaranta TUR, Christer Abrahamsson TUR

#################################

WC-finaali 25.4.2015
Joukkueita 8

1. Kimmo Kernen ja Jukka Virtanen
2. Mika Mets-Eerola ja Kari Randell
3. Lassi Mki ja Timo Puska
4. Christer Abrahamsson ja Raimo Kakriainen

#################################

Trullitrippeli 5.4.2015
Joukkueita 16 seuroista ERP, PCP, TUR, TYR, LOI, KAL, MAP, PHN, KOK, BIT ja CDC

A-cup:
1. Arto Stenberg, Seppo Lindman ja Seija Uusitalo LOI
2. Juhani Hirvonen, Arja Hakala ja Pekka Suominen ERP
3. Henri Palmqvist, Pivi Lehtonen-Palmqvist ja Jarkko Pahkala KAL, KAL ja KOK
4. Marko Aalto, Marko Jakonen ja Mika Nietula KAL, PSC ja MAP

B-cup:
1. Harri Nsil, Jouni Heinonen ja Jari Nieminen PCP, PCP ja CDC

#################################

Atrainduppeli 22.3.2015
Joukkueita 14

1. Seija Uusitalo, Seppo Lindman
2.Ville Vartiainen, Arto Stenberg
3.Lassi Mki, Jukka Virtanen
4.Teuvo Kyllnen, Kari Randell
5.-8. Pirjo Kivinen ja Eero Ravantti, Mika Mets-Eerola ja Ville Punta,
Jari Eronen ja Mikko Lahti, Saku Talja ja Tommi Talja

#################################

Seuran Halliammunta 8.3.2015
6 osallistujaa

1. Lassi Mki
2. Kari Randell
3. Kullervo Kupila
4. Tapani Kalmi
5. Esa Kallio
6. Ole Bergman

Korkein pistemr Kari Randell 37 pistett

#################################

Jsentrippeli 21.2.2015
Joukkueita 5

1.Jukka Virtanen, Mika Mets-Eerola, Kari Randell.
2.Eero Pajala, Jussi Lindblom, Matti Halonen
3.Kimmo Kernen, Lassi Mki, Timo Puska
4.Tom Lindberg, Mikko Lehtonen, Kullervo Kupila
5.Tapani Sinerv, Paavo Puhakka, Esko Aaltonen

##############################

Lnsi-Suomen VD-hallisarjan osakilpailu 5/7 Turussa 12.2.2015
Mukana oli 17 joukkuetta seuroista BIT, ERP, HAR, LIN, LOI, TUR, UTU

1. Vesa Tuominen - Pekka Urponen UTU
2. Eija Suominen - Jaana Alanoja BIT/LIN
3. Mikko Lehtonen - Kullervo Kupila TUR
4. Erkki Pohjanoksa - Matti Haapanen LOI
5. Kalevi Tuominiemi - Erkki Saari ERP
6. Eero Ravantti - Pirjo Kivinen LOI
7. Teuvo Kyllnen - Raimo Karppinen TUR
8. Jukka Hatanp - Tapio Laine HAR
9. Riitta Heino - Arja Viikil UTU/ERP
10. Christer Abrahamsson - Tapani Kalmi TUR
11. Olavi Nieminen - Juhani Hirvonen UTU
12. Seppo Helander - Markku Heino ERP
13. Jussi Lindblom - Matti Halonen TUR
14. Terttu Ojaranta - Veikko Ojaranta TUR
15. Jouni Salviander - Tapani Sinerv TUR
16. Viljo Stenberg - Kalevi Khnen ERP
17. Eila Nummila - Annikki Saarinen LOI

##############################

Jsenduppeli 8.2.2015
Joukkueita 7

1. Mika Mets-Eerola, Kari Randell
2. Lassi Mki, Timo Puska
3. Pertti Heiskanen, Kullervo Kupila
4. Esko Aaltonen, Paavo Puhakka

Sijat 5-7
Juhani Airaksinen, Tuukka Airaksinen
Christer Abrahamsson, Raimo Kakriainen
Eero Pajala, Jukka Virtanen

##############################

Torttuduppeli 1.2.2015
Joukkueita 8, pelaajia seuroista PCP, TUR, LOI, KAL, RIE ja TYR

1. Seppo Lindman, Seija Uusitalo LOI
2. Jukka Virtanen, Lassi Mki TUR
3. Marko Aalto, Mikko Lehti KAL, RIE
4. Sauli Ylirnni, Riku Toivonen PCP

##############################

Jsensingeli 25.1.2015
8 pelaajaa

1. Kimmo Kernen
2. Eero Pajala
3.Jukka Virtanen
4.Matti Halonen
5-8. Timo Puska Esko Aaltonen.Kullervo Kupila Mika Mets-Eerola

##############################

Nuuttisingeli 18.1.2015
Pelaajia 13 seuroista ERP, LOI, TUR

1. Kimmo Kernen TUR
2. Erkki Saari ERP
3. Timo Puska TUR
4. Jukka Virtanen TUR
5-8. Pertti Heiskanen TUR Kullervo Kupila TUR Mikko Lehtonen TUR Tom Lindberg TUR

##############################

Adventtiduppeli 7.12.2014
Joukkueita 14 seuroista HBY, KAL, KAU, LOI, PCP, PSC, TUR, TYR

1. Seija Uusitalo ja Seppo Lindman LOI
2. Marko Aalto, Marko Jakonen KAL/PSC
3. Juha Kulmala ja Ville Punta TUR
4. Christer Abrahamsson ja Tapani Kalmi TUR
5-8. Kimmo Kernen ja Marko Taipalvesi TUR/KAU, Allan Degerstedt ja Matti Halonen KAU/TUR, Lassi Mki ja Jukka Virtanen TUR, Kari Randell ja Ville Vartiainen TUR

B-sarja:
1. Merja Salonranta ja Jouni Heinonen PCP/LOI
2. Terttu ja Veikko Ojaranta TUR

#############################

Syyssingeli 16.11.2014
Pelaajia 16 seuroista ERP, LOI, TUR, TYR, UTU

1. Kari Jaakkola ERP
2. Kari Randell TUR
3. Vesa Tuominen UTU
4. Jukka Virtanen TUR
5-8. Kimmo Kernen TUR, Tapani Kalmi TUR, Mikko Lehtonen TUR, Erkki Rantanen TUR

B-sarja:
1. Sauli Ylirnni TYR

#############################

Seuraottelu Bitankki - Turun Ptanque-Seura 8.11.2014 Pasilassa
Voittaja Turku otteluvoitoin 14-11

Turun Ptanque-Seura:
Mika Mets-Eerola, Kari Randell (5 voittoa)
Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi (5 voittoa)
Kullervo Kupila, Mikko Lehtonen, Timo Puska (2 voittoa)
Ole Bergman, Pertti Heiskanen, Tapani Sinerv (1 voitto)
Matti Halonen, Eero Osanen, Paavo Puhakka (1 voitto)

#############################

Lnsi-Suomen VD-hallisarjan osakilpailu 1/7 Turussa 16.10.2014
Mukana oli 19 joukkuetta seuroista ERP, HAR, KAU, LOI, MYN, PCP, TUR, UTU

1. Jukka Virtanen ja Eero Pajala TUR
2. Erkki Saari ja Kalevi Tuominiemi ERP
3. Tapio Laine ja Jukka Hatanp HAR
4. Pirjo Kivinen ja Eero Ravantti LOI
5. Allan Degerstedt ja Pekka Kaihevaara KAU
6. Vesa Tuominen ja Pekka Urponen UTU
7. Juhani Hirvonen ja Pekka Suominen UTU/ERP
8. Pertti Heiskanen ja Matti Halonen TUR
9. Erkki Pohjanoksa ja Matti Haapanen LOI
10. Ole Bergman ja Tapani Sinerv TUR
11. Christer Abrahamsson ja Tapani Kalmi TUR
12. Markku Heino ja Seppo Helander ERP
13. Mikko Lehtonen ja Kullervo Kupila TUR
14. Riitta Heino ja Arja Viikil UTU/ERP
15. Seppo Havukainen ja Seppo Tuominen PCP
16. Raimo Repo ja Seppo Saarinen MYN


#############################

Hallinavaustrippeli 11.10.2014
5 joukkuetta

1. Teuvo Kyllnen, Jari Marttinen, Lasse Mki
2. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi, Ville Vartiainen
3. Matti Halonen, Kullervo Kupila, Mikko Lehtonen
4. Mika Mets-Eerola, Kari Randell, Juhani Airaksinen
5. Pertti Heiskanen, Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta

#############################

Lnsi-Suomen avoin 65+ hallisarja 1/4 Turku 2.10.2014
Mukana oli 11 joukkuetta seuroista ERP, LOI, UTU, TUR

1. Teuvo Kyllnen ja Eero Pajala (TUR)
2. Markku Heino ja Seppo Helander (ERP)
3. Kullervo Kupila ja Mikko Lehtonen (TUR)
4. Matti Halonen ja Jouni Salviander (TUR)
5. Christer Abrahamsson ja Tapani Kalmi (TUR)
6. Olavi Nieminen ja Reijo Rantanen (UTU)
7. Eila Nummila ja Annikki Saarinen (LOI)
8. Hannu Aaltonen ja Ville Stenberg (ERP)
9. Kalevi Khnen ja Hannu Vehmanen (ERP)
10. Pertti Helppolainen ja Pekka Silver (ERP)
11. Juhani Hirvonen (UTU) ja Pekka Suominen (ERP)

##############################

Grand Prix Finaali 31.8.2014

1. Christer Abrahamsson ja Eero Pajala
2. Ole Bergman ja Mika Mets-Eerola
3. Tapani Kalmi ja Jukka Virtanen
4. Mirja Laine ja Kari Randell
5.-8. Raimo Kakriainen ja Timo Puska/ Esko Aaltonen ja Raimo Tienhaara /
Mikko Lehtonen ja Tom Lindberg/ Veikko Ojaranta ja Paavo Puhakka

##############################

Seuran trippelikisa 24.8.2014
4 joukkuetta

1. Kimmo Kernen, Lassi Mki, Timo Puska
2. Mika Mets-Eerola, Kari Randell, Jukka Virtanen
3. Christer Abrahamsson, Raimo Kakriainen, Heikki Rajaniemi
4. Kullervo Kupila, Mikko Lehtonen, Tom Lindberg

#################################

Seuran duppelikisa 17.8.2014
7 joukkuetta

1. Timo Puska ja Kimmo Kernen
2. Jukka Virtanen ja Lassi Mki
3. Tom Lindberg ja Kullervo Kupila
4. Terttu ja Veikko Ojaranta

#################################

Seuran singelikisa 9.8.2014
11 osallistujaa

1. Lassi Mki
2. Christer Abrahamsson
3. Mikko Lehtonen
4. Kullervo Kupila
5.-8. Tapani Kalmi, Raimo Kakriainen, Timo Puska, Jukka Virtanen

#################################

Nauvo YS 27.7.2014
Pelaajia 20

1. Kari Randell TUR
2. Eero Ravantti LOI
3. Ville Punta HBY
4. Jyrki Tammisto Tavastia
5.-8. Meeri Kkel, Kullervo Kupila, Mikko Lehtonen ja Jukka Virtanen TUR

#############################

Nauvo YD 26.7.2014
Joukkueita 26

A-sarja
1. Seija Uusitalo ja Seppo Lindman LOI
2. Lassi Mki ja Jukka Virtanen TUR
3. Tom Lindberg ja Kari Randell TUR
4. Heikki Rajaniemi ja Ville Vartiainen TUR
5.-8. Pasi ja Ville Punta MYN, Ole Bergman ja Tapani Sinerv TUR,
Minna Jokinen ja Eero Ravantti LOI, Teuvo Kyllnen ja Jari Marttinen TUR

B-sarja
1. Merja Salonranta PCP ja Jouni Heinonen LOI
2. Siru ja Jyrki Tammisto Tavastia
3.-4. Tapani Kalmi TUR ja Pivi Punta MYN, Tiina ja Ari Jaatinen MYN

#############################

Seuran ammuntakisa 29.6.2014
Pelaajia 6

1. Kullervo Kupila
2. Lassi Mki
3. Mikko Lehtonen
4. Jukka Virtanen

#############################

Neljn kuulan singeli 15.6.2014
Pelaajia 26 seuroista BIT, ERP, HBY, KIS, KVP, PSC, TPQ, TUR, TYR

A-sarja:
1. Seppo Lindman (LOI)
2. Kari Jaakkola (ERP)
3. Vesa Ekstrm (BIT)
4. Tapio Salomki (TPQ)
5.-8. Juhani Airaksinen (TUR), Ville Punta (HBY),
Kari Randell (TUR), Jukka Virtanen (TUR)

B-sarja:
1. Markku Mutanen (PSC)
2. Esko Aaltonen (TUR)

C-sarja:
1. Sauli Ylirnni (TYR)
2. Kullervo Kupila (TUR)

#################################

Lnsi-Suomen 2-divisioona 14.6.2014

1. TUR 2 (Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi, Meeri Kkel, Jussi Lindblom, Jukka Virtanen)
2. ERP 1 (Markku Heino, Erkki Saari, Kalevi Tuominiemi)
3. MYN (Ari Jaatinen, Tiina Jaatinen, Hemmo Jrvinen, Pasi Punta, Raimo Repo, Matti Utriainen)
4. ERP 2 (Hannu Aaltonen, Kalevi Khnen, Viljo Stenberg, Hannu Vehmanen)
5. TUR 1 (Kullervo Kupila, Paavo Puhakka, Kari Rantanen)
6. PCP (Seppo Havukainen, Martti Kallioinen, Markus Laaksonen, Alpo Onnela)

#################################

Lnsi-Suomen avoin 65+ -sarja 1/4 Turku 5.6.2014
Joukkueita 12 seuroista ERP, LOI, MYN, PiKe, TUR, UTU

1. Juhani Hirvonen (UTU), Pekka Suominen (ERP)
2. Tapani Kalmi (TUR), Christer Abrahamsson (TUR)
3. Ritva Mkel (LOI), Pekka Airo (LOI)
4. Hannu Aaltonen (ERP), Viljo Stenberg (ERP)
5. Terttu Ojaranta (TUR), Veikko Ojaranta (TUR)
6. Leif Ekholm (PiKe), Matti Jntti (PiKe)
7. Kullervo Kupila (TUR), Mikko Lehtonen (TUR)
8. Raimo Repo (MYN), Matti Utriainen (MYN)
9. Matti Halonen (TUR), Kari Rantanen (TUR)
10. Ulla Aunio (PiKe), Seppo Paimento (PiKe)
11. Raila Hakala (PiKe), Pauli Henriksson (PiKe)
12. Juho Laakso (PiKe), Arto Virtanen(PiKe)

65+ -sarjan pisteet

#################################

Turku Open (YT) 31.5.2014
Joukkueita 7 seuroista HBY, ERP, LOI, TUR

1. Kimmo Kernen, Kari Randell, Jukka Virtanen (TUR)
2. Pertti Heiskanen, Jussi Lindblom, Ville Vartiainen (TUR)
3. Harri Lehtinen (HBY), Kimmo Rantanen (-), Arto Stenberg (LOI)
4. Matti Halonen, Aimo Lindgren, Paavo Puhakka (TUR)
5.-7. Ole Bergman, Kullervo Kupila, Kari Rantanen (TUR)
Hannu Aaltonen, Viljo Stenberg, Kalevi Tuominiemi (ERP)
Juhani Airaksinen, Tuukka Airaksinen, Tapani Kalmi (TUR)

#################################

Lnsi-Suomen avoin VD-sarja 1/6 Turku 22.5.2014
Joukkueita 12 seuroista ERP, LOI, PCP, TUR, UTU

1. Seppo Havukainen (PCP), Seppo Tuominen (PCP)
2. Pertti Heiskanen (TUR), Eero Pajala (TUR)
3. Tuija Haapanen (LOI), Matti Haapanen (LOI)
4. Kalevi Khnen (ERP), Viljo Stenberg (ERP)
5. Heikki Rajaniemi (TUR), Teuvo Kyllnen (TUR)
6. Tapani Kalmi (TUR), Christer Abrahamsson (TUR)
7. Terttu Ojaranta (TUR), Veikko Ojaranta (TUR)
8. Juhani Hirvonen (UTU), Pekka Urponen (UTU)
9. Mikko Lehtonen (TUR), Kullervo Kupila (TUR)
10. Eila Nummila (LOI), Annikki Saarinen (LOI)
11. Paavo Puhakka (TUR), Tapani Sinerv(TUR)
12. Olavi Nieminen (UTU), Reijo Rantanen (UTU)

VD-sarjan pisteet

#################################

SM-kisan ammuntakarsinnat (2/3) (Miehet) 27.4.2014
Osallistujia 10 seuroista HBY, KAL, KVP, LOI, PCP, TUR

1. Seppo Lindman (LOI)
2. Harri Lehtinen (HBY)
3. Tapani Kalmi (TUR)
4. Antero Lehti (PCP)
5. Kimmo Kernen (TUR)
6. Pertti Rinkkala (KVP)

Kolme parasta psee kesn SM-kisaan Haminaan

SM-kisan ammuntakarsinnat (2/3) (Naiset) 27.4.2014
Osallistujia 10 seuroista BIT, LOI, PCP, PSC, TUR

1. Pirjo Kivinen (LOI)
2. Outi Raitasuo (PSC)
3. Mirja Laine (BIT)
4. Kirsi Aalto(PSC)
5. Mirva Nsil (PCP)
6. Meeri Kkel (TUR)

Kolme parasta psee kesn SM-kisaan Haminaan

#############################

Winter Cup finaali 13.4.2014

1. Lassi Mki, Timo Puska
2. Kari Randell, Christer Abrahamsson
3. Mirja Laine, Vesa Ekstrm
4. Jukka Virtanen, Mika Mets-Eerola
5. Mikko Lehtonen, Tapani Sinerv
6. Eero Pajala, Teuvo Kyllnen
7. Matti Halonen, Jouni Salviander
8. Kari Rantanen, Tom Lindberg

#############################

Trullitrippeli 12.4.2014
17 joukkuetta seuroista BIT, EPA, HBY, KAL, LOI, MAP, PCP, PHN, PSC, RIE, TUR, UTU

A-sarja
1. Mikael Gripenberg (HBY), Ville Punta (HBY), Mika Mets-Eerola (HBY)
2. Jyrki Salo (MAP), Arto Stenberg (LOI), Jonna Nietula (MAP)
3. Vesa Ekstrm (BIT), Rauli Rm (BIT), Ilkka Konola (BIT)
4. Pirjo Kivinen (LOI), Markku Nieminen (LOI), Heikki Haapanen (LOI)
5.-8. Marko Aalto (KAL), Thomas Foussier (EPA), Mikko Lehti (RIE)
Pertti Heiskanen (TUR), Terttu Ojaranta (TUR), Veikko Ojaranta (TUR)
Toni Ikonen (KAL), Juho Heikkinen (KAL), Jyri Suksi (KAL)
Eero Pajala (TUR), Lassi Mki (TUR), Teuvo Kyllnen (TUR)

B-sarja
1. Kari Randell (TUR), Kari Korkeamki (MAP), Mika Nietula (MAP)
2. Jouni Heinonen (PCP), Merja Salonranta (PCP), Kati Nieminen (PCP)
3. Kirsi Kuusijrvi (PHN), Seija Vaarala (PHN), Tiina Rosnell (PHN)
4. Mirja Laine (BIT), Sirpa Korkeamki (MAP), Eija Suominen (BIT)

#############################

Rennosti hallissa -kisa 22.3.2014
Osallistujia 16 seuroista TUR, LOI

1. Tapani Kalmi, Tuukka Airaksinen
2. Kari Randell, Harri Perkonoja
3. Jukka Virtanen, Tom Lindberg
4. Kullervo Kupila, Tapani Sinerv
5.-8. Meeri Kkel, Teuvo Kyllnen / Juhani Airaksinen, Juhani Tuominen /
Tarja gren, Simo Vira / Eila Nummila, Pertti Heiskanen

#############################

SM-kisan ammuntakarsinnat (1/3) (VA 55+) 16.3.2014
Osallistujia 13 seuroista KOP, KVP, LOI, PCP, TUR, VUF

1. Seppo Lindman (LOI)
2. Lassi Mki (TUR)
3. Tapani Kalmi (TUR)
4. Pertti Rinkkala (KVP)
5. Kullervo Kupila (TUR)
6. Pertti Heiskanen (TUR)

Kolme parasta psee kesn SM-kisaan Haminaan

#############################

Veteraanien (VT 55+) EM-karsinta (1/2) 15.3.2014
Joukkueita 8.

1. Lindman, Uusitalo, Uschanov, Laakso
2. Lehti, Kuivasniemi-Lehti, H Nsil, M Nsil
3.-4. Railio, Piiparinen, Lehto, Palmqvist
Manninen, Nenonen, Aalto, Harsia
5.-6. Kalmi, Abrahamsson, Havukainen, V Tuominen
Tuovinen, Turkulainen, Vinnari, Korhonen

#############################

Atrainduppeli 8.3.2014
Joukkueita 8 seuroista LOI ja TUR

1. Kimmo Kernen, Timo Puska TUR
2. Lassi Mki, Jukka Virtanen TUR
3. Christer Abrahamsson, Eero Pajala TUR
4. Matti Halonen, Raimo Karppinen TUR
5.-8. Heikki Haapanen, Toni Hongisto LOI
Kullervo Kupila, Tom Lindberg TUR
Paavo Puhakka, Kari Rantanen TUR
Mikko Lehtonen, Jouni Salviander TUR

#############################

Seuran ammuntakisa 2.3.2014
Pelaajia 11

1. Kari Randell (17, 21, 17, 16)
2. Kimmo Kernen (15, 18, 22, 12)
3. Tapani Kalmi (16, 15, 9, 24)
4. Lassi Mki (10, 22, 14, 18)
5.-8. Kullervo Kupila, Jukka Virtanen, Ole Bergman, Teuvo Kyllnen

#############################

Jsentrippeli 16.2.2014
Joukkueita 7

1. Jukka Virtanen, Lassi Mki, Teuvo Kyllnen
2. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi, Eero Pajala
3. Timo Puska, Tuukka Airaksinen, Kari Randell
4. Terttu ja Veikko Ojaranta, Matti Halonen

#############################

Lnsi-Suomen alueen avoimen VD-sarjan osakisa 5/6 6.2.2014
16 joukkuetta seuroista ERP, HAR, LOI, PCP, TUR, UTU

1. Pirjo Kivinen, Eero Ravantti LOI
2. Tuija ja Matti Haapanen LOI
3. Vesa Tuominen, Pekka Urponen UTU
4. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi TUR
5. Veikko ja Terttu Ojaranta TUR
6. Teuvo Kyllnen, Raimo Karppinen TUR
7. Seppo Havukainen, Seppo Tuominen PCP
8. Kalevi Khnen, Pekka Suominen ERP
9. Jukka Hatanp, Tapio Laine HAR
10. Ritva Mkel, Pekka Airo LOI
11. Mikko Lehtonen, Jouni Salviander TUR
12. Viljo Stenberg, Hannu Vehmanen ERP
13. Eila Nummila, Annikki Saarinen LOI
14. Markku Heino, Seppo Helander ERP
15. Paavo Puhakka, Kullervo Kupila TUR
16. Pertti Helppolainen, Pekka Silver ERP

#############################

Jsensingeli 2.2.2014
Pelaajia 16

1. Jukka Virtanen
2. Timo Puska
3. Mikko Lehtonen
4. Ole Bergman
5. Kimmo Kernen
6. Matti Halonen
7. Tapani Kalmi
8. Heikki Rajaniemi

#############################

Torttuduppeli 1.2.2014
20 joukkuetta seuroista BIT, EPA, HBY, KAL, LOI, MAP, MYN, PCP, PHN, PKK, TUR

A-sarja: (8 joukkuetta)
1. Thomas Foussier, Marko Aalto
2. Jonna ja Mika Nietula
3. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi
4. Kari Randell, Jukka Virtanen
5. Merja Salonranta, Jouni Heinonen
6. Tiia Salo, Ville Punta
7-8. Tommi ja Mikko Talja
Lassi Mki, Timo Puska

B-sarja: (7 joukkuetta)
1. Vesa Ekstrm, Mirja Laine
2. Tiina Rosnell, Kirsi Kuusijrvi

#############################

Jsenduppeli 26.1.2014
Joukkueita 13

1. Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta
2. Lassi Mki, Timo Puska
3. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi
4. Tuukka Airaksinen, Kari Randell
5.-8. Kullervo Kupila & Paavo Puhakka, Ole Bergman & Tapani Sinerv
Pertti Heiskanen & Eero Pajala, Mirja Laine & Vesa Ekstrm

#############################

Nuuttisingeli 11.1.2014
Pelaajia 29 seuroista ERP, KAU, KVP, LOI, TPQ, TUR, UTU, VUF

YS (8)
1. Kimmo Kernen TUR
2. Marko Taipalvesi KAU
3. Jukka Virtanen TUR
4. Timo Puska TUR

VS +55 (9)
1. Kari Jaakkola LOI
2. Pertti Heiskanen TUR
3. Vesa Tuominen UTU
4. Heikki Rajaniemi TUR

VS + 65 (12)
1. Aulis Ahonen TPQ
2. Kari Rantanen TUR
3. Arto Ranne KVP
4. Paavo Ranne KVP

B (12)
1. Jari Suominen KVP
2. Markku Heino ERP

#############################

Adventtiduppeli 8.12.2013
Joukkueita 21 seuroista ERP, KAU, LOI, TUR, UTU

A-Sarja (8)
1. Kimmo Kernen, Jukka Virtanen TUR
2. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi TUR
3. Lassi Mki, Timo Puska TUR
4. Harri Lindfors, Marko Taipalvesi KAU
5. Alpo Krks, Teuvo Niemi KAU
6. Paula Degerstedt, Allan Degerstedt KAU
7. Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta TUR
8. Juhani Airaksinen, Tuukka Airaksinen TUR

B-sarja (12)
1. Pertti Heiskanen, Ville Vartiainen TUR
2. Taito Pietil, Reijo Suominen KAU
3. Matti Halonen, Paavo Puhakka TUR
4. Meeri Kkel, Kari Randell TUR

#############################

Syyssingeli 17.11.2013
25 pelaajaa seuroista HBY, MAP, TUR, UTU

A-Sarja (8)
1. Mika Mets-Eerola HBY
2. Pertti Heiskanen TUR
3. Vesa Tuominen UTU
4. Gunnar Wallin MAP
5. Tapani Kalmi TUR
6. Matti Halonen TUR
7. Seppo Myllyl UTU
8. Kullervo Kupila TUR

B-Sarja (8)
1. Kari Randell TUR
2. Mikko Lehtonen TUR
3. Pekka Urponen UTU
4. Esko Aaltonen TUR

C-Sarja (7)
1. Jukka Virtanen TUR
2. Ole Bergman TUR
3. Mikko Koskimki MAP
4. Olavi Nieminen UTU

#############################

Lnsi-Suomen alueen VD-kisa 24.10.2013
16 joukkuetta seuroista ERP, HAR, LOI, MYN, PCP, TUR, UTU

1. Jukka Hatanp, Tapio Laine HAR
2. Eila Nummila, Annikki Saarinen LOI
3. Pirjo Kivinen, Eero Ravantti LOI
4. Kalevi Khnen, Pekka Suominen ERP
5. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi TUR
6. Seppo Havukainen, Seppo Tuominen PCP
7. Matti Haapanen, Kari Jaakkola LOI
8. Markku Heino, Seppo Helander ERP
9. Pekka Airo, Ritva Mkel LOI
10. Juhani Hirvonen, Vesa Tuominen UTU
11. Hannu Aaltonen, Viljo Stenberg ERP
12. Mikko Lehtonen, Paavo Puhakka TUR
13. Matti Halonen, Raimo Karppinen TUR
14. Pertti Helppolainen, Pekka Silver ERP
15. Aulikki Lassila, Raimo Repo MYN
16. Olavi Nieminen, Katriina Tuominen UTU

#############################

Veteraanien rankingtrippeli 19.10.2013
8 joukkuetta seuroista KIS, KVP, LOI, TUR, UTU

1. Lauri Kolehmainen (KVP), Paavo Ranne (KVP), Pertti Rinkkala (KVP)
2. Jari Santaluoto (LOI), Seija Uusitalo (LOI), Seppo Lindman (LOI)
3. Juhani Hirvonen (UTU), Riitta Heino (UTU), Vesa Tuominen (UTU)
4. Pirjo Kivinen (LOI), Tuija Haapanen (LOI), Matti Haapanen (LOI)
5. Tapani Kalmi (TUR), Christer Abrahamsson (TUR), Eero Pajala (TUR)
6. Harry Uschanov (KIS), Daniel Duhamel (KIS), Eero Ravantti (LOI)
7. Jukka Virtanen (TUR), Lassi Mki (TUR), Teuvo Kyllnen (TUR)
8. Raimo Karppinen (TUR), Paavo Puhakka (TUR), Matti Halonen (TUR)

#############################

Hallinavaustrippeli 12.10.2013
5 joukkuetta

1. Matti Halonen, Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta
2. Mika Mets-Eerola, Kari Randell, Heikki Rajaniemi
3. Kimmo Kernen, Lasse Mki, Timo Puska
4. Pertti Heiskanen, Paavo Puhakka, Jouni Salviander
5. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi, Eero Pajala,

#############################

Seuraottelu Turun Ptanque-Seura - Bitankki 28.9.2013
Voittaja Bitankki otteluvoitoin 19-6

Bitankki:
Vesa Ekstrm, Ilkka Konola Rauli Rm ( 5 voittoa)
Antti Komi, Matti Krkkinen, Tapio Laitinen (4)
Jouni Heinonen, Tuomo Kaarela, Arto Turunen (4)
Mikko Mkinen, Jarmo Ranki, Esko Riste (3)
Mirja Laine, Marja Mattila, Mirja Paatero (3)

Turun Ptanque-Seura:
Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi, Jukka Virtanen (2 voittoa)
Anna Kemmo, Leena Pietil, Juhani Simonen (1)
Meeri Kkel, Kari Randell, Ville Vartiainen (1)
Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta, Tapani Sinerv (1)
Esko Aaltonen, Matti Halonen, Paavo Puhakka (1)

#############################

Seuran trippelikisa 8.9.2013
8 joukkuetta

1. Lassi Mki, Heikki Rajaniemi, Jukka Virtanen
2. Meeri Kkel, Kari Randell, Ville Vartiainen
3. Ole Bergman, Kullervo Kauppila, Aimo Lindgren
4. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi, Tom Lindberg
5. Terttu ja Veikko Ojaranta, Tapani Sinerv
6. Anna Kemmo, Mikko Lehtonen ja Paavo Puhakka
7. Anna Valtonen, Juhani Tuominen, Kari Rantanen
8. Tuukka Airaksinen, Vesa Ekstrm, Timo Puska

#################################

Lnsi-Suomen avoin VD-sarja 5.9.2013 5/5
Joukkueita 10 seuroista ERP, LIN, Piikkin Kehitys, TUR, UTU

A-sarja
1. Tapani Kalmi (TUR), Christer Abrahamsson (TUR)
2. Juhani Hirvonen (UTU), Pekka Suominen (ERP)
3. Heikki Rajaniemi (TUR), Teuvo Kyllnen (TUR)
4. Matti Halonen (TUR), Harry Vierumki (TUR)
5. Pertti Heiskanen (TUR), Eero Pajala (TUR)
6. Sirkka-Liisa Vinnari (LIN), Urpo Vinnari (LIN)
7. Jarmo Gustafsson (Piikkin Kehitys), Juhani Helin (Piikkin Kehitys)
8. Esko Aaltonen (TUR), Paavo Puhakka (TUR)

B-sarja
1. Mikko Lehtonen (TUR), Tapani Sinerv (TUR)
2. Juhani Simonen (TUR), Juho Laakso (Piikkin Kehitys)

Paras 65+ joukkue Tapani Kalmi (TUR), Christer Abrahamsson (TUR)

Koko sarjan joukkuekisan kolmen krki
1. Tapani Kalmi (TUR), Christer Abrahamsson (TUR) 1130 pistett
2. Heikki Rajaniemi (TUR), Teuvo Kyllnen (TUR) 1110 pistett
3. Pertti Heiskanen (TUR), Eero Pajala (TUR) 1000 pistett

Kannustuspalkinto "Komitean valinta" Juho Laakso (Piikkin Kehitys)

VD-sarjan pisteet

#################################

Grand Prix Finaali 1.9.2013

1. Heikki Rajaniemi ja Kari Randell
2. Kimmo Kernen ja Jukka Virtanen
3. Pertti Heiskanen ja Eero Pajala
4. Tapani Kalmi ja Lassi Mki
5.-8. Vesa Ekstrm ja Mirja Laine / Matti Halonen ja Aimo Lindgren /
Raimo Kakriainen ja Timo Puska / Christer Abrahamsson ja Teuvo Kyllnen

##############################

Seuran duppelikisa 17.8.2013
10 joukkuetta

1. Raimo Kakriainen ja Heikki Rajaniemi
2. Juhani ja Tuukka Airaksinen
3. Christer Abrahamsson ja Tapani Kalmi
4. Tom Lindberg ja Tapani Sinerv
5.-8. Terttu ja Veikko Ojaranta, Timo Puska ja Kari Randell,
Lassi Mki ja Jukka Virtanen, Esko Aaltonen ja Paavo Puhakka
9.-10. Meeri Kkel Ja Leena Pietil, Mikko Lehtonen ja Harry Vierumki

#################################

Lnsi-Suomen avoin VD-sarja 8.8.2013 4/5
Joukkueita 9 seuroista ERP, Piikkin Kehitys, TUR, UTU

A-sarja
1. Tapani Kalmi (TUR), Christer Abrahamsson (TUR)
2. Esko Aaltonen (TUR), Paavo Puhakka (TUR)
3. Heikki Rajaniemi (TUR), Teuvo Kyllnen (TUR)
4. Matti Halonen (TUR), Harry Vierumki (TUR)
5. Pertti Heiskanen (TUR), Eero Pajala (TUR)
6. Juhani Hirvonen (UTU), Pekka Suominen (ERP)
7. Mikko Lehtonen (TUR), Tapani Sinerv (TUR)
8. Jukka Virtanen (TUR), Tom Lindberg (TUR)

B-sarja
1. Juhani Simonen (TUR), Juho Laakso (Piikkin Kehitys)

Paras 65+ joukkue Tapani Kalmi (TUR), Christer Abrahamsson (TUR)

VD-sarjan pisteet

#################################

Seuran singelikisa 4.8.2013
10 osallistujaa

1. Jukka Virtanen
2. Heikki Rajaniemi
3. Tapani Kalmi
4. Tapani Sinerv
5. Esko Aaltonen
6. Aimo Lindgren
7.-8. Bjrn Loddby ja Matti Halonen
9.-10. Anna Kemmo ja Paavo Puhakka

#################################

Nauvo-Cup, 27-28.7. Nauvo
Pelaajia seuroista HBY, RIE, KAL, KVP, LIN, LOI, MYN, PCP, PSC, TUR ja TYR

Duppeli 27.7. (25 joukkuetta)

A: (8 joukkuetta)
1. Seija Uusitalo, Seppo Lindman LOI
2. Jari Eronen, Ville Punta RIE/HBY
3. Merja Salonranta, Jouni Heinonen PCP
4. Juhani ja Tuukka Airaksinen TUR
5.-8.
Pilvi Tuomi ja Marko Jakonen LOI , Heikki Rajaniemi, Jukka Virtanen TUR
Minna Jokinen, Eero Ravantti LOI , Kirsi Aalto, Marko Aalto PSC/KAL

B: (8 joukkuetta)
1. Eija-Liisa Leino, Ari Saliniemi TYR
2. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi TUR
3. Pivi ja Kari Jaakkola LOI
4. Tom Lindberg, Kari Randell TUR

C: (8 joukkuetta)
1. Meeri Kkel, Ville Vartiainen TUR
2. Paavo Puhakka, Tapani Sinerv TUR

4 kuulan singeli 28.7. (16 pelaajaa)

1. Marko Jakonen LOI
2. Jari Eronen RIE
3. Tapani Kalmi TUR
4. Esa Ylivarvi LIN
5.-8.
Kari Jaakkola LOI, Jukka Virtanen TUR, Ville Punta HBY, Kari Randell TUR

##############################

Lnsi-Suomen avoin VD-sarja 4.7.2013 3/5
Joukkueita 12 seuroista ERP, Piikkin Kehitys, TUR, UTU

A-sarja
1. Jukka Virtanen (TUR), Heikki Rajaniemi (TUR)
2. Tapani Kalmi (TUR), Christer Abrahamsson (TUR)
3. Pertti Heiskanen (TUR), Eero Pajala (TUR)
4. Juhani Hirvonen (UTU), Pekka Suominen (ERP)
5. Matti Halonen (TUR), Jussi Lindblom (TUR)
6. Mikko Lehtonen (TUR), Tapani Sinerv (TUR)
7. Eero Osanen (TUR), Aimo Lindgren (TUR)
8. Jarmo Gustafsson (Piikkin Kehitys), Juhani Helin (Piikkin Kehitys)

B-sarja
1. Esko Aaltonen (TUR), Paavo Puhakka (TUR)
2. Marja-Liisa Suhonen (TUR), Bjrn Loddby (TUR)
3. Juhani Simonen (TUR), Juho Laakso (Piikkin Kehitys)
4. Matti Jntti (Piikkin Kehitys), Pauli Henriksson (Piikkin Kehitys)

Paras 65+ joukkue Christer Abrahamsson (TUR), Tapani Kalmi (TUR)

VD-sarjan pisteet

##############################

Seuran ammuntakisa 6.7.2013
6 osallistujaa

1. Lassi Mki
2. Kimmo Kernen
3. Jukka Virtanen
4. Bjrn Loddby

#################################

Lnsi-Suomen avoin VD-sarja 13.6.2013 2/5
Joukkueita 12 seuroista LOI, Piikkin Kehitys, TUR

A-sarja
1. Teuvo Kyllnen (TUR), Heikki Rajaniemi (TUR)
2. Pertti Heiskanen (TUR), Eero Pajala (TUR)
3. Mikko Lehtonen (TUR), Tapani Sinerv (TUR)
4. Kari Jaakkola (LOI), Matti Haapanen (LOI)
5. Tapani Kalmi (TUR), Jukka Virtanen (TUR)
6. Jarmo Gustafsson (Piikkin Kehitys), Juhani Helin (Piikkin Kehitys)
7. Juhani Simonen (TUR), Juho Laakso (Piikkin Kehitys)
8. Harry Vierumki (TUR), Raimo Tienhaara (TUR)

B-sarja
1. Esko Aaltonen (TUR), Paavo Puhakka (TUR)
2. Tom Lindberg (TUR), Matti Halonen (TUR)
3. Matti Jntti (Piikkin Kehitys), Leif Ekholm (Piikkin Kehitys)
4. Ritva Mkel (LOI), Pekka Airo (LOI)

Paras 65+ joukkue Mikko Lehtonen (TUR), Tapani Sinerv (TUR)

VD-sarjan pisteet

##############################

TUL:n veteraanipivt 11. - 12.6.2013 Turku YT ja ND tulokset.

##############################

Turku Open (YT) 2.6.2013
Joukkueita 11 seuroista BIT, HBY, LOI, MAP, ORA, PCP, TUR

1. Mika Mets-Eerola, Ville Punta, Jukka Tikkanen
2. Karl-Erik Romar, Stig Svens, Kenneth Semskar
3. Lassi Mki, Heikki Rajaniemi, Jukka Virtanen
4. Kari Jaakkola, Heikki Haapanen, Matti Haapanen
5. Pivi Jaakkola, Minna Jokinen, Tuija Haapanen
6. Meeri Kkel, Leena Pietil, Paavo Puhakka
7.-8. Sirpa ja Kari Korkeamki, Eero Lalu ja
Kimmo Kernen, Timo Puska, Kari Randell

##############################

Lnsi-Suomen avoin VD-sarja 23.5.2013 1/5
Joukkueita 16 seuroista ERP, LOI, Piikkin Kehitys, TUR, UTU

A-sarja
1. Juhani Hirvonen (UTU), Pekka Suominen (ERP)
2. Kari Jaakkola (LOI), Matti Haapanen (LOI)
3. Teuvo Kyllnen (TUR), Heikki Rajaniemi (TUR)
4. Esko Aaltonen (TUR), Paavo Puhakka (TUR)
5. Tapani Kalmi (TUR), Christer Abrahamsson (TUR)
6. Pertti Heiskanen (TUR), Eero Pajala (TUR)
7. Tom Lindberg (TUR), Matti Halonen (TUR)
8. Juhani Simonen (TUR), Juho Laakso (Piikkin Kehitys)

B-sarja
1. Bjrn Loddby (TUR), Aimo Lindgren (TUR)
2. Mikko Lehtonen (TUR), Tapani Sinerv (TUR)
3. Matti Jntti (Piikkin Kehitys), Leif Ekholm (Piikkin Kehitys)
4. Jarmo Gustafsson (Piikkin Kehitys), Raila Hakala (Piikkin Kehitys)
5. Pauli Henriksson (Piikkin Kehitys), Juhani Korvensyrj (Piikkin Kehitys)
6. Ritva Mkel (LOI), Pekka Airo (LOI)
7. Terttu Ojaranta (TUR), Veikko Ojaranta (TUR)
8. Harry Vierumki (TUR), Raimo Tienhaara (TUR)

Paras 65+ joukkue Tapani Kalmi (TUR), Christer Abrahamsson (TUR)

##############################

VD +55 25.4.2013
16 joukkuetta seuroista ERP, KAU, KIS, LIN, LOI, MAP, TUR, UTU, VUF

A-sarja
1. Juhani Hirvonen/Pekka Suominen (UTU/ERP)
2. Pertti Heiskanen/Eero Pajala (TUR/TUR)
3. Sirpa Korkeamki/Heikki Pirtinaho (MAP/MAP)
4. Timo Hnninen/Jaakko Juoperi (VUF/VUF)
5. Christer Abrahamsson/Tapani Kalmi (TUR/TUR)
6. Markku Heino/Seppo Helander (ERP/ERP)
7. Terttu Ojaranta/Veikko Ojaranta (TUR/TUR)
8. Tom Lindberg/Heikki Rajaniemi (TUR/TUR)

B-sarja
1. Viljo Stenberg/Kalevi Khnen (ERP/ERP)
2. Matti Halonen/Paavo Puhakka (TUR/TUR)
3. Annikki Saarinen/Ossian Lindman (LOI/LOI)
4. Esko Korhonen/Pekka Kokkonen (LIN/KIS)
5. Gunnar Wallin/Allan Degerstedt (MAP/KAU)
6. Keijo Salo/Pekka Hakala (VUF/VUF)
7. Anna Kemmo/Esko Aaltonen (TUR/TUR)
8. Urpo Vinnari/Raimo Monto (LIN/MAP)

##############################

Jsentrippeli 21.4.2013
8 joukkuetta

1. Mika Mets-Eerola, Ville Punta, Jukka Virtanen
2. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi, Eero Pajala
3. Kimmo Kernen, Timo Puska, Kari Randell
4. Tuula Rantanen, Esko Aaltonen, Pertti Heiskanen
5. Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta, Matti Halonen
6. Teuvo Kyllnen, Lassi Mki, Heikki Rajaniemi
7. Raimo Karppinen, Tom Lindberg, Kari Rantanen
8. Anna Kemmo, Mikko Lehtonen, Jouni Salviander

##############################

Trulliduppeli 14.4.2013
Joukkueita 19 seuroista BIT, ERP, HBY, KOP, KAU, LOI, MAP, RIE, TUR, UTU

Tulokset:
A-Sarja
1. Seppo Lindman ja Arto Stenberg LOI
2. Michel Simon-Bellamy LOI ja Jari Eronen RIE
3. Terttu ja Veikko Ojaranta TUR
4. Mika Mets-Eerola ja Ville Punta HBY
5. Sirpa Korkeamki ja Heikki Pirtinaho MAP
6. Tuula Rantanen ja Pertti Heiskanen TUR
7. Ole Bergman ja Seppo Hiltunen TUR
8. Juhani Hirvonen UTU ja Pekka Suominen ERP

B-Sarja (7 joukkuetta)
1. Vesa Ekstrm ja Rauli Rm BIT
2. Juha Kulmala ja Kari Randell TUR
3. Christer Abrahamsson ja Tapani Kalmi TUR
4. Pirjo Kivinen ja Seija Uusitalo LOI

##############################

Winter Cup Finaali 13.4.2013

1. Pertti Heiskanen, Lassi Mki
2. Timo Puska, Heikki Rajaniemi
3. Kimmo Kernen, Tuula Rantanen
4. Teuvo Kyllnen, Kari Randell

##############################

Seuran Halliammunta 27.3.2013
11 osallistujaa

1. Kimmo Kernen
2. Kari Randell
3. Ville Punta
4. Lassi Mki
5. Jukka Virtanen
5. Vesa Ekstrm
7. Veikko Ojaranta
7. Eero Pajala

Korkein pistemr Kimmo Kernen 39 pistett.

#################################

VTR +55 17.3.2013
Joukkueita 11 seuroista UTU, LIN, MAP, ERP, KOP, KIS, LOI, TUR

1. Seppo Lindman, Jari Santaluoto, Seija Uusitalo
2. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi, Eero Pajala
3. Viljo Stenberg, Pekka Suominen, Kalevi Tuominiemi
4. Lassi Mki, Heikki Rajaniemi, Jukka Virtanen
5. Daniel Duhamel, Pekka Kokkonen, Harry Uschanov
6. Raimo Monto, Heikki Pirtinaho, Urpo Vinnari
7. Riitta Heino, Juhani Hirvonen, Vesa Tuominen
8. Heikki, Matti ja Tuija Haapanen

#############################

Atraintrippeli 2.3.2013
Joukkueita 10 seuroista LOI, TUR, PCP, BIT, HBY

A-sarja
1) Seppo Lindman, Seija Uusitalo, Arto Stenberg LOI
2) Mika Mets-Eerola, Ville Punta, Jukka Tikkanen HBY
3) Jouni Heinonen PCP, Merja Salonranta PCP, Tapio Laitinen BIT
4) Jukka Virtanen, Lassi Mki, Heikki Rajaniemi TUR

Alkusarjan (SWISS) loput sijoitukset
5) Kimmo Kernen, Timo Puska, Juha Kulmala TUR
6) Eero Pajala, Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi TUR
7) Vesa Ekstrm, Rauli Rm, Arto Kranttila BIT
8) Terttu ja Veikko Ojaranta, Reima Koski TUR
9) Kari Randell, Ville Vartiainen, Meeri Kkel TUR
10) Pertti Heiskanen, Tuula Rantanen, Teuvo Kyllnen TUR

#############################

Torttutrippeli 9.2.2013
Joukkueita 10 seuroista ERP, LOI, PCP, PHN, TUR, UTU
Alkusarjana 4 kierroksen SWISS (60 min + 2 snadia), puolivliert 1-8, 2-7 jne.

1. Lassi Mki, Heikki Rajaniemi, Jukka Virtanen TUR
2. Kati Nieminen, Mirva Nsil, Harri Nsil PCP
3. Kirsi Kuusijrvi PHN, Tiina Rosnell LOI, Seija Vaarala PHN
4. Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi, Eero Pajala TUR
5.- 8. Meeri Kkel, Kari Randell, Ville Vartiainen TUR
Matti Halonen, Raimo Karppinen, Tom Lindberg TUR
Riitta Heino, Juhani Hirvonen, Vesa Tuominen UTU
Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta, Paavo Puhakka TUR

#############################

Lnsi-Suomen alueen veteraaniduppeli 7.2.2013

1. Raimo Repo , Pasi Punta MYN
2. Matti Haapanen , Eero Ravantti LOI
3. Pekka Suominen , Viljo Stenberg ERP
4. Heikki Haapanen , Kari Jaakkola LOI
5. Jukka Hatanp , Tapio Laine HAR
6. Crister Abrahamsson , Tapani Kalmi TUR
7. Olavi Nieminen , Reijo Rantanen UTU
8. Mikko Lehtonen , Tom Lindberg TUR
9. Juhani Hirvonen , Vesa Tuominen UTU
10. Pekka Airo , Ritva Mkel LOI
11. Seppo Havukainen , Seppo Tuominen PCP
12. Kalevi Khnen , Markku Heino ERP
13. Pertti Helppolainen , Pekka Silver ERP
14. Matti Halonen , Raimo Karppinen TUR
15. Annikki Saarinen , Eila Nummila LOI

##############################

Jsensingeli 3.2.2013
10 osallistujaa

1. Kari Randell
2. Heikki Rajaniemi
3. Timo Puska
4. Pertti Heiskanen
5. Tapani Kalmi
6. Jukka Virtanen
7. Matti Halonen
8. Mikko Lehtonen

##############################

Jsenduppeli 27.1.2013
11 joukkuetta

1. Mika Mets-Eerola, Jukka Virtanen
2. Lassi Mki, Timo Puska
3. Eero Pajala, Kari Randell
4. Christer Abrahamsson, Heikki Rajaniemi
5. Matti Halonen, Tom Lindberg
6. Tuula Rantanen, Pertti Heiskanen
7. Terttu ja Veikko Ojaranta
8. Raimo Kakriainen, Tapani Sinerv

#############################

Nuuttisingeli 20.1.2013
Pelaajia 35 seuroista BIT, ERP, HBY, KOP, KVP, LOI, SUS, TUR, UTU

YS: (8 pelaajaa)
1. Mika Mets-Eerola (HBY)
2. Mirja Laine (BIT)
3. Taru Saarela (KOP)
4. Kari Randell (TUR)
5. Ole Bergman (TUR)
6. Tuula Rantanen (TUR)
7. Matti Halonen (TUR)
8. Leena Pietil (TUR)

VS 55+: (13 pelaajaa)
1. Pirjo Saarela (KOP)
2. Riitta Heino (UTU)
3. Vesa Tuominen (UTU)
4. Kari Jaakkola (LOI)
5. Jari Suominen (KVP)
6. Paavo Puhakka (TUR)
7. Jussi Lindblom (TUR)
8. Heikki Rajaniemi (TUR)

VS 65+: (14 pelaajaa)
1. Paavo Ranne (KVP)
2. Christer Abrahamsson (TUR)
3. Terttu Ojaranta (TUR)
4. Aulis Ahonen (KVP)
5. Tapani Kalmi (TUR)
6. Sirkka Laine (KOP)
7. Markku Heino (ERP)
8. Tom Lindberg (TUR)

VS B-sarja: (8 pelaajaa)
1. Pertti Heiskanen (TUR)
2. Esko Aaltonen (TUR)
3. Tarmo Sipil (KOP)
4. Jukka Virtanen (TUR)
5. Veikko Ojaranta (TUR)
6. Pekka Urponen (UTU)
7. Juhani Hirvonen (UTU)
8. Mikko Lehtonen(TUR)

#############################

Adventtitrippeli 8.12.2012
Joukkueita 10 seuroista LOI, MYN, PHN, TUR
Alkusarjana 4 kierroksen SWISS (60 min + 1 snadi), puolivliert 1-8, 2-7 jne.

1. Seija Uusitalo, Seppo Lindman, Arto Stenberg
2. Jukka Virtanen, Lassi Mki, Heikki Rajaniemi
3. Kirsi Kuusijrvi, Tiina Rosnell, Maarit Flink-Soini
4. Pertti Heiskanen, Eero Pajala, Jussi Lindblom
5. Tapani Kalmi, Christer Abrahamsson, Tom Lindberg
6. Tommi, Mikko ja Saku Talja
7. Erkki ja Kimmo Rantanen, Matti Halonen
8. Meeri Kkel, Toni Hongisto, Ville Vartiainen

#############################

Syyssingeli 17.11.2012
Heittji 26 seuroista KVP, LOI, MAP, TUR, UTU
SWISS (4 kierrosta), 16 parasta A-sarjaan, loput B-sarjaan
A-sarjassa sijat 9.-16. alkusarjan tulosten mukaan.

A-Sarja
1. Pertti Heiskanen (TUR)
2. Vesa Tuominen (UTU)
3. Mikko Koskimki (MAP)
4. Kimmo Kernen (TUR)
5. Mika Nietula (MAP)
6. Matti Halonen (TUR)
7.-8. Arto Ranne (KVP) ja Lauri Kolehmainen (KVP)
9. Kari Randell (TUR)
10. Tuula Rantanen (TUR)
11. Heikki Rajaniemi (TUR)
12. Kimmo Rantanen (TUR)
13. Jukka Virtanen (TUR)
14. Paavo Ranne (KVP)
15. Daniel Duhamel (KVP)
16. Rauno Kpynen (KVP)

B-sarja
1. Erkki Rantanen (TUR)
2. Pekka Urponen (UTU)
3. Tapani Kalmi (TUR)
4. Paavo Puhakka (TUR)
5. Nico Pajula (UTU)
6. Harri Nieminen (UTU)
7.-8. Esko Aaltonen (TUR) ja Mikko Lehtonen (TUR)

#############################

Veteraaniduppeli 20.10.2012
Joukkueita 15 seuroista TUR, UTU, LOI, KIS, KOP, LIN

1. Pekka Urponen/Vesa Tuominen (UTU)
2. Jouni Sinkkonen/Mikko Siren (KIS)
3. Matti Halonen/Seppo Hiltunen (TUR)
4. Pirjo Kivinen/Markku Nieminen (LOI)

Sijat 5-8
Tuija ja Matti Haapanen (LOI)
Eero Ravantti/Kari Jaakkola (LOI)
Christer Abrahamsson/Tapani Kalmi (TUR)
Urpo Vinnari/ Pekka Kokkonen (LIN/KIS)

B-sarja
1. Pertti Heiskanen/Jouni Salviander (TUR)

#############################

Hallinavaustrippeli 13.10.2012
6 joukkuetta

1. Mika Mets-Eerola, Kari Randell, Jukka Virtanen
2. Esa Kallio, Kimmo Kernen, Timo Puska
3. Matti Halonen, Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta
4. Pertti Heiskanen, Tuula Rantanen, Heikki Rajaniemi
5.-6. Jussi Lindblom, Eero Pajala, Seppo Riikonen
ja Teuvo Kyllnen, Lassi Mki, Ville Vartiainen

#############################

Lnsi-Suomen alueen veteraaniduppeli 11.10.2012

1. Pekka Suominen-Viljo Stenberg (ERP)
2. Christer Abrahamsson-Tapani Kalmi (TUR)
3. Juhani Hirvonen-Vesa Tuominen (UTU)
4. Pertti Heiskanen-Mikko Lehtonen (TUR)
5. Matti Haapanen-Eero Ravantti (LOI)
6. Annikki Saarinen-Erkki Pohjanoksa (LOI)
7. Jukka Hatanp-Tapio Laine (HAR)
8. Heikki Haapanen-Kari Jaakkola (LOI)
9. Kalevi Khnen-Hannu Aaltonen (ERP)
10. Tauno Komulainen-Raimo Repo (MYN)
11. Ritva Mkel-Pekka Airo (LOI)
12. Matti Halonen-Raimo Karppinen (TUR)
13. Olavi Nieminen-Reijo Rantanen (UTU)
14. Seppo Helander-Markku Heino (ERP)

#############################

Seuraottelu Bitankki - Turun Ptanque-Seura
Voittaja Turun Ptanque-Seura otteluvoitoin 16-9

Bitankki:
Ilkka Konola, Marja Mattila, Rauli Rm (4 voittoa)
Jouni Heinonen, Mikko Mkinen, Merja Salonranta (2)
Antti Komi, Arto Kranttila (1)
Tapio Laitinen, Jarmo Ranki, Esko Riste (1)
Tuomo Kaarela, Matti Krkkinen, Mirja Paatero (1)

Turun Ptanque-Seura:
Kari Randell, Esa Tuominen (5 voittoa)
Vesa Ekstrm, Mirja Laine (4)
Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi (3)
Paavo Puhakka, Tapani Sinerv (2)
Esko Aaltonen, Matti Halonen (2)

#############################

Jsenduppeli 15.9.2012
8 joukkuetta

1. Raimo Kakriainen, Heikki Rajaniemi
2. Lassi Mki, Jukka Virtanen
3. Pertti Heiskanen, Mirja Laine
4. Tom Lindberg, Tapani Sinerv
5. Esa Kallio, Kari Randell
6. Paavo Puhakka, Harry Vierumki
7.-8. Kimmo Kernen, Timo Puska ja Matti Halonen, Tapani Kalmi


********************************

Jsentrippeli 9.9.2012
7 joukkuetta

1. Juhani Airaksinen, Mika Mets-Eerola ja Kari Randell
2. Lassi Mki, Heikki Rajaniemi ja Jukka Virtanen
3. Ilkka Sipil, Jussi Tuominen ja Anna Valtonen
4. Esa Kallio, Kimmo Kernen ja Timo Puska
5. Pertti Heiskanen, Tapani Kalmi ja Tuula Rantanen
6. Christer Abrahamsson, Matti Halonen ja Tom Lindberg
7. Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta ja Tapani Sinerv

##############################

Grand Prix finaali 2.9.2012
8 joukkuetta

1. Mika Mets-Eerola ja Kari Randell
2. Lassi Mki ja Jukka Virtanen
3. Kimmo Kernen ja Timo Puska
4. Tapani Kalmi ja Heikki Rajaniemi
5.-6. Mirja Laine ja Eero Pajala, Toni Hongisto ja Ville Vartiainen
7.-8. Christer Abrahamsson ja Tom Lindberg, Jussi Lindblom ja Aimo Lindgren

##############################

Jsensingeli 19.8.2012
15 osallistujaa.
Sijat 5-15 SWISS-alkusarjan mukaan

1. Kimmo Kernen
2. Jukka Virtanen
3. Matti Halonen
4. Esa Tuominen
5. Heikki Rajaniemi, 6. Christer Abrahamsson, 7. Timo Puska, 8. Aimo Lindgren
9. Tapani Kalmi, 10. Paavo Puhakka, 11. Raimo Kakriainen, 12. Lassi Mki
13. Tuula Rantanen, 14. Pertti Heiskanen, 15. Esko Aaltonen

##############################

Seuran ammuntakilpailu 13.8.2012
8 osallistujaa

1. Lassi Mki (12, 36, 18)
2. Kimmo Kernen (22, 22, 14)
3. Kari Randell (13, 21, 29)
4. Esa Tuominen (23, 5, 20)

Paras tulos Lassi Mki 36 pistett

################################

Nauvon Duppelikisa YD 28.7.2012
Joukkueita 24 seuroista BIT, KIS, KOP, LOI, KVP, PCP, TUR, UTU ja TYR

A-sarja
1. Seija Uusitalo ja Seppo Lindman (LOI)
2. Riitta Heino ja Jussi Hirvonen (UTU)
3. Lauri Kolehmainen (KVP) ja Juha Kulmala (TUR)
4. Merja Salonranta (PCP) ja Jouni Heinonen (BIT)
5-8. Kimmo Kernen ja Jukka Virtanen (TUR)
Eero Ravantti ja Kari Jaakkola (LOI)
Jussi Lindblom ja Eero Pajala (TUR)
Tuula Rantanen ja Pertti Heiskanen (TUR)

B-sarja, 9 joukkuetta
1. Eero Osanen ja Tom Lindberg (TUR)
2. Anneli Laitila (KOP) ja Ari Saliniemi (TYR)

Nauvon asetuskisa 28.7.2012
13 heittj
1. Pertti Heiskanen (TUR) 45 cm
2. Jukka Virtanen (TUR) 65 cm
3. Jussi Lindblom (TUR) 77 cm

Nauvon Singelikisa YS 29.7.2012
21 pelaajaa seuroista KIS, KOP, LOI, KVP, TUR ja TYR

1. Kari Randell (TUR)
2. Jouni Sinkkonen (KIS)
3. Anneli Laitila (KOP)
4. Kari Jaakkola (LOI)
5-8. Aulis Ahonen (KVP)
Lauri Kolehmainen (KVP)
Jukka Virtanen (TUR)
Toni Hongisto (LOI)

#############################

Neljn kuulan singeli 10.6.2012
18 pelaajaa seuroista LOI, TUR, LIN, KVP, ERP, TPQ ja KOP

A-sarja
1. Tapio Salomki (TPQ)
2. Jukka Virtanen (TUR)
3. Daniel Duhamel (KVP)
4. Kari Randell (TUR)
5. Pertti Heiskanen (TUR)
6. Jari-Pekka Santaluoto (KOP)
7. Toni Hongisto (TUR)
8. Esko Aaltonen (TUR)

B-sarja
1. Ole Bergman
2. Tapani Kalmi (TUR)

#############################

TURKU OPEN 19.5.2012 (YTR)
19 joukkuetta seuroista KAL, BIT, KOP, LIN, KIS, KVP, TUR, LOI, MAP, UTU, PSC, PCP, KAU, TYR

1) Seppo Lindman, Arto Stenberg, Mika Mets-Eerola (LOI)
2) Kati Nieminen (PCP), Merja Salonranta (PCP), Kirsi Aalto (PSC)
3) Jukka Virtanen, Eero Pajala, Heikki Rajaniemi (TUR)
4) Sirpa Korkiamki, Kari Korkiamki, Eero Lalu (MAP)
5) Teuvo Pajuoja (LIN), Harry Uschanov (KIS), Daniel Duhamel (KVP)
6) Marko Aalto (KAL), Thanakorn Singthong (KAL), Jouni Heinonen (BIT)
7) Michel Simon-Bellamy (LOI), Petri Mehtonen (KOP), Pekka Mehtonen (KOP)
8) Timo Puska, Kimmo Kernen, Esa Kallio (TUR)

B-Cup:
1) Taru Saarela, Pirjo Saarela, Sirkka Laine (KOP)
2) Marja Mattila (BIT), Mirja Laine (BIT), Vesa Ekstrm (TUR)

Asetuskilpailu:
1) Marko Aalto (tulos 73 cm)
2) Eero Ravantti
3) Teuvo Pajuoja
4) Heikki Rajaniemi

#############################

Ystvyysottelu/ Vnkampen 12.5.2012 Telge Boule Sellskap - Turun Ptanque-Seura

"Maaottelu/ Landskampen Sdertlje - bo 31-33 (8+8 joukkuetta)

Joukkuekilpailu/ Lagkampen
1. Turku/ bo: Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi, Mirja Laine
2. Sdertlje 4
3. Turku/ bo: Mika Mets-Eerola, Heikki Rajaniemi, Kari Randell
4. Sdertlje 6

#############################

Your Move 4.5.2012 asetuskilpailu (3 kuulan yhteistulos)

1. Miia Aho (62)
2. Ari Tuomi (74)
3. Petri Ohvonen (75)
4. Toni Laine (78)
5. Karoliina hberg (166)

#############################

Seuran Hallitrippeli 28.4.2012
6 joukkuetta

1. Juha Kulmala, Kimmo Kernen, Timo Puska
2. Esa Kallio, Tapani Kalmi, Jukka Virtanen
3. Vesa Ekstrm, Mirja Laine, Eero Osanen
4. Pertti Heiskanen, Tuula Rantanen, Jouni Salviander
5. Esko Aaltonen, Christer Abrahamsson, Tom Lindberg
6. Mika Mets-Eerola, Heikki Rajaniemi, Kari Randell

##############################

Trulliduppeli 15.4.2012
17 joukkuetta seuroista: HBY, BIT, KAU, KOP, LOI, MYN, PCP, TUR, UTU

A
1. Mika Mets-Eerola, Arto Stenberg (LOI)
2. Ville Punta (HBY), Pasi Punta (MYN)
3. Seija Uusitalo, Seppo Lindman (LOI)
4. Lassi Mki, Jukka Virtanen ( TUR)
5. Toni Hongisto (LOI), Marko Taipalvesi (KAU)
6. Pirjo Saarela, Taru Saarela (KOP)
7. Tuula Rantanen , Pertti Heiskanen (TUR)
8. Riitta Heino, Juhani Hirvonen (UTU)

B
1. Annikki Saarinen (LOI), Matti Halonen (TUR)
2. Eila Nummila (LOI), Tapani Kalmi (TUR)

################################

Winter Cup Finaali 1.4.2012

1. Tapani Kalmi, Mika Mets-Eerola
2. Christer Abrahamsson, Eero Pajala
3. Paavo Puhakka, Kari Randell
4. Tapani Sinerv, Ville Vartiainen

##############################

Seuran Halliammunta 19.3.2012
12 osallistujaa

1. Kari Randell
2. Jukka Virtanen
3. Pertti Heiskanen
4. Mika Mets-Eerola
5. Kimmo Kernen
6. Juha Kulmala
7. Teuvo Kyllnen
8. Eero Pajala

Korkein pistemr Jukka Virtanen 30 pistett.

#################################

Atraintrippeli 3.3.2012
11 joukkuetta seuroista BIT, KOP, LOI, TUR, UTU

A-sarja
1. Mika Mets-Eerola, Michel Simon-Bellamy, Arto Stenberg (LOI)
2. Riitta Heino, Juhani Hirvonen, Vesa Tuominen (UTU)
3. Vesa Ekstrm, Ilkka Konola, Rauli Rm (TUR/BIT/BIT)
4. Christer Abrahamsson, Matti Halonen, Tom Lindberg (TUR)
5. Mirja Laine, Pirjo Saarela, Taru Saarela (BIT/KOP/KOP)
6. Tapani Kalmi, Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta (TUR)
7. Pertti Heiskanen, Tuula Rantanen, Jouni Salviander (TUR)
8. Esa Kallio, Juha Kulmala, Timo Puska (TUR)

B-sarja: 3 arvottua duppelijoukkuetta
1. Mikko Lehtonen, Kari Randell (TUR)
2. Ari Saliniemi, Ville Vartiainen (KOP/TUR)

#################################

Jsensingeli 19.2.2012
15 pelaajaa

1. Kimmo Kernen
2. Heikki Rajaniemi
3. Christer Abrahamsson
4. Timo Puska
5. Jukka Virtanen
6. Eero Pajala
7. Teuvo Kyllnen
8. Pertti Heiskanen
9. Tapani Kalmi
10. Paavo Puhakka
11. Kari Rantanen
12. Tom Lindberg
13. Matti Koivisto
14. Tapani Sinerv
15. Tuula Rantanen

###############################

Lnsi-Suomen alueen veteraaniduppeli 9.2.2012

1. Tapani Kalmi (TUR), Christer Abrahamsson (TUR)
2. Heikki Haapanen (LOI), Kari Jaakkola (LOI)
3. Eero Ravantti (LOI), Vesa Tuominen (UTU)
4. Seppo Havukainen (PCP), Seppo Tuominen (PCP)
5. Ritva Mkel (LOI), Pekka Airo (LOI)
6. Viljo Stenberg (ERP), Hannu Aaltonen (ERP)
7. Jouko Asklf (TUR), Heikki Rajaniemi (TUR)
8. Pekka Suominen (ERP), Markku Heino (ERP)
9. Matti Halonen (TUR), Tom Lindberg (TUR)
10. Tauno Komulainen (MYN), Raimo Repo (MYN)
11. Olavi Nieminen (UTU), Eero Vaahtera (UTU)
12. Reino Kaartinen (HAR), Tapio Laine (HAR)
13. Jukka Hatanp (HAR), Tauno Lahdenper (HAR)
14. Matti Utriainen (MYN), Pasi Punta (MYN)

###############################

Torttutrippeli 5.2.2012
18 joukkuetta seuroista: TUR, LOI, BIT, PHN, KIS, PCP, EUR, KAU, PSC, KAL

A-sarja
1. Seppo Lindman, Kari Randell, Seija Uusitalo
2. Jouni Heinonen, Mikko Rajala, Harry Uschanov
3. Vesa Ekstrm, Mirja Laine, Rauli Rm
4. Jouko Asklf, Heikki Rajaniemi, Jukka Virtanen
5-8. Riitta Heino, Juhani Hirvonen, Pekka Suominen
Reima Koski, Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta
Marko Aalto, Mika Mets-Eerola, Arto Stenberg
Jarno Alho, Petri Hakala, Kalevi Tuominiemi

B-sarja: 5 joukkuetta
1. Kati Nieminen, Mirva Nsil, Merja Salonranta
2. Jussi Lindblom, Eero Pajala, Seppo Riikonen

###############################

Jsenduppeli 29.1.2012
9 joukkuetta

1. Eero Pajala, Jukka Virtanen
2. Vesa Ekstrm, Mirja Laine
3. Tuula Rantanen, Toni Hongisto
4. Rami Kakriainen, Tapani Sinerv
5. Matti Halonen, Paavo Puhakka
6. Mika Mets-Eerola, Heikki Rajaniemi
7. Pertti Heiskanen, Jouni Salviander
8. Christer Abrahamsson, Tom Lindberg

###############################

Nuuttisingeli 15.1.2012
30 pelaajaa seuroista: TUR, KOP, LOI, LIN, KVP
5 kierroksen alkusarja SWISS-jrjestelmll

1. Tarmo Sipil KOP
2. Erkki Rantanen TUR
3. Jukka Virtanen TUR
4. Kimmo Kernen TUR
5. Ville Vartiainen TUR 6. Esa Tuominen TUR
7. Ari Saliniemi KOP
8. Kari Jaakkola LOI

B-sarja: 5 arvottua duppelijoukkuetta
1. Pirjo Saarela KOP / Kari Randell TUR
2. Tapani Kalmi TUR / Esa Kallio TUR

###############################

Adventtitrippeli 4.12.2011
12 joukkuetta Naantalista ja seuroista BIT, ERP, HBY, LOI, MYN, TUR

A:
1. Mikael Gripenberg, Mikko Kamppuri, Ilkka Railio
2. Mika Mets-Eerola, Ville Punta, Arto Stenberg
3. Eero Pajala, Kari Rantanen, Tapani Sinerv
4. Reima Koski, Terttu ja Veikko Ojaranta
5.-8. Kimmo Kernen, Timo Puska, Jukka Virtanen
Hannu Aaltonen, Riitta Heino, Juhani Hirvonen
Heikki Rajaniemi, Kari Randell, Ville Vartiainen
Jouni Heinonen, Merja Salonranta, Rauli Rm

B:
1. Hemmo Jrvinen, Pasi Punta, Jari Talja
2. Vesa Ekstrm, Mirja Laine, Marja Mattila

###############################

Syyssingeli 20.11.2011
31 pelaajaa, 5 kierroksen alkusarja SWISS-jrjestelmll

1. Kimmo Kernen TUR
2. Harry Uschanov LIN
3. Juha Kulmala TUR
4. Ville Punta HBY
5.-8. Ilpo Vuorinen KOP, Heikki Rajaniemi TUR,
Mika Mets-Eerola HBY, Jukka Virtanen TUR

B-sarja: 7 arvottua duppelijoukkuetta:
1. Kari Randell TUR ja Jari Suominen KVP
2. Matti Lehtimki KVP ja Tarmo Sipil KOP

###############################

Veteraaniduppeli/aluesarja 17.11.2011
15 joukkuetta seuroista ERP, HAR, LOI, MYN, PCP, PHN, TUR ja UTU

1. HAAPANEN Heikki (LOI) & JAAKKOLA Kari (LOI)
2. TUOMINEN Vesa (UTU) & URPONEN Pekka (UTU)
3. NIEMINEN Olavi (UTU) & VAAHTERA Eero (UTU)
4. KALMI Tapani (TUR) & ABRAHAMSSON Christer (TUR)
5. HIRVONEN Juhani (ERP) & TUOMINIEMI Kalevi (ERP)
6. KOMULAINEN Tauno (MYN) & REPO Raimo (MYN)
7. HAAPANEN Tuija (LOI) & HAAPANEN Matti (LOI)
8. ASKLF Jouko (PCP) & YLI-KULJU Veikko (PHN)
9. RAJANIEMI Heikki (TUR) & HALONEN Matti (TUR)
10. AALTONEN Hannu (ERP) & STENBERG Viljo (ERP)
11. HAVUKAINEN Seppo (PCP) & TUOMINEN Seppo (PCP)
12. HEMMIL Ensi (MYN) & UTRIAINEN Matti (MYN)
13. HATANP Jukka (HAR) & ONNELA Alpo (PCP)
14. LASSILA Aulikki (MYN) & PUNTA Pasi (MYN)
15. HEINO Markku (ERP) & KHNEN Kalevi (ERP)

###############################

Veteraaniduppeli 23.10.2011
12 joukkuetta seuroista ERP, KIS, LOI, MAP, PCP, TUR ja UTU

A
1. Vesa Tuominen ja Pekka Urponen UTU
2. Heikki Haapanen ja Kari Jaakkola LOI
3. Jouko Asklf ja Heikki Rajaniemi PCP/TUR
4. Christer Abrahamsson ja Tapani Kalmi TUR

B
1. Pekka Kokkonen ja Gunnar Wallin KIS/MAP
2. Pertti Heiskanen ja Jouni Salviander Naantali

###############################

Hallinavaustrippeli 8.10.2011
4 joukkuetta

1. Heikki Rajaniemi, Kari Randell, Mika Mets-Eerola
2. Mirja Laine, Vesa Ekstrm, Tapani Kalmi
3. Esko Aaltonen, Paavo Puhakka, Tapani Sinerv
4. Pekka Aalto, Christer Abrahamsson, Matti Halonen

##############################

Jsentrippeli 18.9.2011
7 joukkuetta

1. Vesa Ekstrm, Mirja Laine, Timo Puska
2. Jari Marttinen, Lassi Mki, Jukka Virtanen
3. Toni Hongisto, Heikki Rajaniemi, Ville Vartiainen
4. Pekka Aalto, Esko Aaltonen, Veikko Ojaranta
5.-7. Rami Tienhaara, Juhani Tuominen, Harry Vierumki
Mika Mets-Eerola, Kimmo Kernen, Kari Randell
Anna Kemmo, Paavo Puhakka, Tapani Sinerv

##############################

Jsenduppeli 11.9.2011
8 joukkuetta

1. Heikki Rajaniemi, Jukka Virtanen
2. Esa Kallio, Kari Randell
3. Matti Halonen, Paavo Puhakka
4. Kimmo Kernen, Timo Puska
5. Terttu ja Veikko Ojaranta
6. Anna Kemmo, Tapani Sinerv
7.-8. Gisse ja Jussi Tuominen, Esko Aaltonen ja Ilkka Sipil

##############################

Grand Prix finaali 3.9.2011
7 joukkuetta

1. Heikki Rajaniemi, Ville Vartiainen
2. Esa Kallio, Jukka Virtanen
3. Kimmo Kernen, Kari Randell
4. Jussi Lindblom, Eero Pajala
5. Matti Halonen, Tapani Kalmi
6. Pekka Aalto, Paavo Puhakka
7. Christer Abrahamsson, Timo Puska

##############################

Jsensingeli 28.8.2011
12 osallistujaa

1. Mirja Laine
2. Timo Puska
3. Heikki Rajaniemi
4. Juhani Tuominen
5. Tapani Kalmi
6. Esa Tuominen
7.-8. Erkki Rantanen, Markku Vuorinen

##############################

Seuran ammuntakilpailu 15.8.2011
6 osallistujaa

1. Kari Randell (32, 15, 26)
2. Tapani Kalmi (28, 28, 20)
3. Toni Hongisto (24, 13, 10)
4. Jukka Virtanen (15, 10, 8)

#############################

Kulttuuri 2011 trippeli YT, 7.8.2011
26 joukkuetta, joista osa pohjoismaisia maajoukkueita

1. Seppo Lindman, Mika Mets-Eerola, Arto Stenberg (LOI, HBY)
2. Lee Ekstrm, Brje Ericsson, Kjell Mattsson (Ruotsi)
3. Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta, Kari Randell (TUR)
4. Kenneth Semskar, Stig Svens, Karl-Erik Romar (ORA)
5-8. Stefan Landell, Hkan Nordenstein, Sture hman (Ruotsi)
Kati Nieminen, Mirva Nsil, Merja Salonranta (PSI, PCP, BIT)
Seppo Havukainen, Seppo Tuominen, Matti Viljanen (PCP)
Bjrn Hansson, Gunnell Hansson, Ib Christensen (Ruotsi)

#############################

Avoimet veteraanien PM-kisat 6-7.8.2011
31 joukkuetta, joista 8 maajoukkuetta

1. Anders Tappe, Leif Ljungsryd, Palle Olsen (Ruotsi 2, maajoukkue)
2. Matti Manninen, Esko Nenonen, Kai Aalto (Suomi: ANJ/ KOT)
3. Kjell Andersson, Lars Frykberg, Kennet Tengstrm (Ruotsi)
4. Stle Baksetersveen, Maija Juva, Larry Young, Signe Hovind (Norja 2, maajoukkue)
5-8. Erik Jensen, Mogens Mrsk Jensen, Torben Vous (Tanska)
Benny Hansen, Keld Bchert, Geert Bothmann (Tanska 2, maajoukkue)
Eero Ravantti, Heikki Haapanen, Heikki Pirtinaho (Suomi: LOI/ MAP)
Hilbert Bjrkdahl, Gte Andersson, Berth Lindelf (Ruotsi)

#############################

Nauvon Duppelikisa YD 30.7.2011
Joukkueita 24 kpl, pelaajia Raumalta, Loimaalta, Jrvenpst, Iittalasta, Porista ja Turusta

1. Seija Uusitalo ja Seppo Lindman (LOI)
2. Christer Abrahamsson ja Esa Tuominen (TUR)
3. Tom Lindberg ja Kari Randell (TUR)
4. Maire Sinkkonen ja Jouni Sinkkonen (KIS)
5-8. Mika Mets-Eerola ja Ville Punta (HBY)
Terttu Ojaranta ja Veikko Ojaranta (TUR)
Tapani Kalmi ja Eero Pajala (TUR)
Pirjo Kivinen ja Eero Ravantti (LOI)

Nauvon Singelikisa YS 31.7.2011
20 pelaajaa Helsingist, Porista, Loimaalta, Kangasalalta, Raumalta ja Turusta

1. Esa Tuominen (TUR)
2. Esa Kallio (TUR)
3. Aulis Ahonen (KVP)
4. Toni Hongisto (TUR)
5-8. Eero Ravantti (LOI)
Christer Abrahamsson (TUR)
Jukka Virtanen (TUR)
Vesa Tuominen (UTU)

Asetuskisa 30.7.2011

1. Jouni Sinkkonen (KIS) 36 cm
2. Jukka Virtanen (TUR) 40 cm
3. Christer Abrahamsson (TUR) 50 cm

#############################

Neljn kuulan singeli 9.7.2011
Pelaajia 20 seuroista LOI, MYN, TUR

1. Ole Bergman TUR
2. Jukka Virtanen TUR
3. Vesa Ekstrm TUR
4. Kari Randell TUR
5. Kari Jaakkola LOI
6. Pekka Parviainen TUR
7.-8. Esko Aaltonen TUR ja Heikki Rajaniemi TUR

#############################

Turku Open 5.6.2011
Joukkueita 12, pelaajia seuroista BIT, HBY, ERP, HAR, LOI, MYN, TUR

A
1. Seija Uusitalo LOI, Seppo Lindman LOI
2. Mika Mets-Eerola HBY, Arto Stenberg LOI
3. Kari Randell TUR, Ville Vartiainen TUR
4. Jukka Hatanp HAR, Viljo Stenberg ERP
5.-8. Mirja Laine BIT ja Vesa Ekstrm TUR; Merja Salonranta BIT ja Jouni Heinonen BIT;
Saku ja Tommi Talja MYN; Juha Kulmala TUR ja Jukka Virtanen TUR

B
1. Tapani Kalmi TUR, Tapani Sinerv TUR
2. Juhani Hirvonen ERP, Seppo Helander ERP

#############################

Ystvyysottelu/ Vnkampen 21.5.2011 Turun Ptanque-seura Telge Boule Sellskap

"Maaottelu"/Landskampen bo-Sdertlje 41-23 (8+8 joukkuetta)

Joukkuekilpailu/ Lagkampen
1. Sdertlje: Anne-Marie Karlsson, Eian Sdergren, Bernt Karlsson
2. Turku/ bo: Esa Kallio, Juha Kulmala, Jukka Virtanen
3. Turku/ bo: Teuvo Kyllnen, Heikki Rajaniemi, Kari Randell
4. Sdertlje: Rune Olsson, Gustav Jllreus, Harriet Eriksson

##############################

Trulliduppeli 17.4.2011
15 joukkuetta

Joukkueita seuroista KAU, KOP, LOI, MYN, TUR

A.
1.Saku ja Tommi Talja, MYN
2. Jussi Lindblom, Eero Pajala, TUR
3. Pertti Heiskanen, Marko Taipalvesi KAU
4. Esa Kallio, Jukka Virtanen TUR
5. Tapani Kalmi, Tapani Sinerv TUR
6. Paavo Puhakka, Erkki Rantanen TUR
7.-8. Terttu ja Veikko Ojaranta TUR,
Katariina Mkel ja Kari Jaakkola LOI

B
1. Minna Jokinen LOI, Toni Hongisto TUR
2. Alpo Krks, Harri Lindfors KAU

##############################

Seuran Halliammunta 10.4.2011
7 osallistujaa

1.Pekka Aalto
2.Veikko Ojaranta
3.Jukka Virtanen
4.Kari Randell

Alkukilpailussa pivn korkein pistemr
Kari Randell 34

################################

Winter Cup Finaali 9.4.2011

1. Eero Pajala, Esa Kallio
2. Jukka Virtanen, Matti Halonen
3. Terttu Ojaranta, Tapani Kalmi
4. Kari Randell, Veikko Ojaranta

#############################

Seuran Hallitrippeli 3.4.2011
3 joukkuetta

1.Mika Mets-Eerola,Kari Randell,Heikki Rajaniemi
2.Matti Halonen, Terttu ja Veikko Ojaranta
3.Christer Abrahamsson,Tom Lindberg,Erkki Rantanen

########################

Seuraottelu Turun Ptanque-Seura - Bitankki 26.3.2011
Voittaja Bitankki otteluvoitoin 13-12
Bitankki ; sija/voitot
1. 5 Mirja Laine, Marita Railio, Merja Salonranta
2. 4 Tapio Laitinen, Jarmo Ranki
3. 3 Tuomo Kaarela, Ilkka Konola, Rauli Rm
4. 1 Jouni Heinonen, Mikko Mkinen, Ilkka Railio
5. 0 Risto Karstu, Matti Krkkinen

Turun Ptanque-Seura
1. 3 Esko Aaltonen, Kari Randell, Tapani Sinerv
2. 3 Tapani Kalmi, Heikki Rajaniemi
3. 2 Pekka Aalto, Vesa Ekstrm, Ville Vartiainen
4. 2 Christer Abrahamsson, Tom Lindberg, Erkki Rantanen
5. 2 Toni Hongisto, Esa Kallio, Raimo Karppinen

#############################

Atraintrippeli YT 6.3.2011 - 15 joukkuetta
Osallistujia seuroista BIT, ERP, KAL, KAU, KOP, LOI ja TUR ja Saksasta

A-sarja
1. Seppo Lindman, Heikki Haapanen ja Arto Stenberg (LOI)
2. Henry Palmqvist, Ali Bekkouche, Mohamed Fergani (KAL)
3. Teuvo Kyllnen, Eero Pajala, Heikki Rajaniemi (TUR)
4. Riitta Heino, Juhani Hirvonen, Pekka Suominen (ERP)
5. Werner Bunte, Herbert Dressbach, Claus Husslein (Saksa)
6. Marko Taipalvesi, Alpo Krks, Pertti Heiskanen (KAU)
sijat 7-8
Ilpo Vuorinen, Ari Saliniemi, Jari Santaluoto (KOP)
B-sarja
1. Sakari Pankkonen, Toni Hongisto (KAL/TUR)
2. Hugo Port, Tuomo Perkonoja (Saksa/TUR)
3. Martina Bockelmann, Kari Randell (Saksa/ TUR)
4. Tapani Kalmi, Ville Vartiainen (TUR)

#######################

Veteraaniduppeli 27.2.2011

14 joukkuetta seuroista: ERP, LOI, UTU ja TUR

1. Pirjo Kivinen ja Markku Nieminen (LOI)
2. Annikki Saarinen ja Erkki Pohjanoksa (LOI)
3. Heikki Haapanen ja Kari Jaakkola (LOI)
4. Christer Abrahamsson ja Tom Lindberg (TUR)
5-8.
Ritva Mkel ja Pekka Airo (LOI)
Matti Halonen ja Heikki Rajaniemi (TUR)
Tapani Kalmi ja Raimo Karppinen (TUR)
Teuvo Kyllnen ja Eero Pajala (TUR)

####################

Hallisingeli (jsen) 20.2.2011

17 pelaajaa

1. Heikki Rajaniemi
2. Christer Abrahamsson
3. Kari Randell
4. Teuvo Kyllnen
5. Erkki Rantanen
6. Tapani Kalmi
7.-8. Juha Kulmala ja Tapani Sinerv
###################################

Torttutrippeli 6.2.2011 - 15 joukkuetta.

Osallistujia seuroista: KAU, Koski Petanque, TPQ, Loimaa,
Pori, Bitankki, Eura, HBY, Turku

1. Patrick Simon-Bellamy, Arto Stenberg, Seppo Lindman
2. Riitta Heino, Pekka Suominen, Juhani Hirvonen
3. Terttu Ojaranta, Veikko Ojaranta, Reima Koski
4. Marko Taipalvesi, Pertti Heiskanen, Alpo Krks

5.-8.
Aulis Ahonen, Tuulea Hallikainen, Alpo Ahonen
Viljo Stenberg, Heikki Rajaniemi, Ville Vartiainen
Mirja Laine, Vesa Ekstrm, Rauli Rm
Ville Punta, Kari Randell, Mika Mets-Eerola
########################

Seuran Halliduppeli 29.1.2011

Osallistuneita joukkueita 12 kpl

1. Terttu Ojaranta ja Veikko Ojaranta
2. Jussi Lindblom ja Eero Pajala
3. Timo Puska ja Heikki Rajaniemi
4. Mika Mets-Eerola ja Kari Randell
5. Matti Halonen ja Toni Hongisto
6. Lassi Mki ja Teuvo Kyllnen
7. Harry Vierumki ja Tom Lindberg
8. Mirja Laine ja Vesa Ekstrm

################################

Nuuttisingeli, 16.1.2011

29 pelaajaa seuroista KAU, LIN, LOI, MYN, TUR ja UTU-petankki.

A
1. Kari Randell, TUR
2. Ville Punta, MYN
3. Teuvo Pajuoja, LIN
4. Esa Kallio, TUR

5.-8.
Ville Vartiainen, TUR
Jukka Virtanen, TUR
Heikki Rajaniemi, TUR
Pasi Punta, MYN

B
1. Gunnar Wallin, LIN
2. Mirja Laine, TUR
################################

Adventtitrippeli YT 12.12.2010

20 joukkuetta seuroista ERP, BIT, KOP, LIN,
LOI, MYN, PHN, TPQ, TUR, UTU-petankki

A
1. Arto ja Viljo Stenberg, Pekka Suominen
2. Olavi Nieminen, Vesa Tuominen, Pekka Urponen
3. Seppo Lindman, Kari Randell, Seija Uusitalo
4. Harri Lehtinen, Mika Mets-Eerola, Ville Punta
5. Jouni Heinonen, Rauli Ram, Merja Salonranta
6. Ari Saliniemi, Jari Santaluoto, Ilpo Vuorinen
7. Ilkka Konola, Marja Mattila, Mikko Mkinen
8. Ilkka Sipil, Jussi Tuominen, Anna Valtonen
B
1. Pirjo Kivinen, Markku Nieminen, Eero Ravantti
2. Teuvo Kyllnen, Jussi Lindblom, Eero Pajala

#############################

Syyssingeli
YS 7.11.2010

40 osallistujaa seuroista LOI, TUR, KVP, VUF, LIN, KOP, PCP, UTU

1. Gunnar Wallin
2. Seppo Lindman
3. Keijo Salo
4. Seppo Havukainen

5. Ilpo Vuorinen
6. Anja Laine
7. Urpo Vinnari
8. Heikki Rajaniemi

B-sarja (duppelina)

1. Nico Pajula / Tarmo Sipil
2. Tapani Kalmi / Matti Halonen

############################

Hallinavaustrippeli
23.10.2010

6 joukkuetta

1. Lassi Mki, Kari Randell ja Mika Mets-Eerola
2. Terttu ja Veikko Ojaranta, Tapani Sinerv
3. Teuvo Kyllnen, Eero Pajala ja Jussi Lindblom
4. Heikki Rajaniemi, Ville Vartiainen ja Jukka Virtanen
5. Paavo Puhakka, Raimo Tienhaara ja Esko Aaltonen
6. Aimo Lindgren, Raimo Karppinen ja Toni Hongisto
############################

Duppeli tulokset 11-09 2010.
Mukana 12 jouk.

1.Kimmo Kernen ja Lassi Mki
2.Juha Kulmala ja Jukka Virtanen
3.Teuvo Kyllnen ja Jari Marttinen
4.Esko Aaltonen ja Tapani Sinerv
5.Pekka Aalto ja Ville Vartiainen
6.Aimo Lindgren ja Toni Hongisto
7.Christer Abrahamsson ja Tom Lindberg
8. Kari Randell ja Mika Mets-Eerola

####################################

Jsentrippeli 19.9.2010
7 joukkuetta

1. Juhani Airaksinen, Kimmo Kernen, Timo Puska
2. Mika Mets-Eerola, Kari Randell, Heikki Rajaniemi
3. Esa Kallio, Lassi Mki, Jukka Virtanen
4. Christer Abrahamsson, Tom Lindberg, Erkki Rantanen
5. Pekka Aalto, Paavo Puhakka, Tapio Sinerv
6. Terttu ja Veikko Ojaranta, Ville Vartiainen
7. Toni Hongisto, Tapani Kalmi, Aimo Lindgren

################################

Grand Prix, finaali 5.9.2010

1. Mika Mets-Eerola, Kari Randell
2. Kimmo Kernen, Lassi Mki
3. Teuvo Kyllnen, Jukka Virtanen
4. Tapani Kalmi, Marja-Liisa Suhonen
5. Mirja Laine, Timo Puska
6. Jussi Lindblom, Eero Pajala
7. Christer Abrahamsson, Aimo Lindgren
8. Pekka Aalto, Tapani Sinerv

#############################

Jsenmestaruussingeli 29.08.2010
14 pelaajaa

1. Heikki Rajaniemi
2. Kari Randell
3. Timo Puska
4. Rami Kakriainen
5. Jukka Virtanen
6. Tapani Kalmi
7. Erkki Rantanen
8. Mika Mets-Eerola

########################

Nauvo-turnaus 31.7.-1.8.2010
Joukkueita Espoosta, Eurasta, Hmeenlinnasta, Loimaalta, Porista, Saksasta ja Turusta

Duppeli 31.7., 20 joukkuetta

1. Seija Uusitalo ja Seppo Lindman
2. Heikki Rajaniemi ja Ville Vartiainen
3. Riitta Heino ja Jussi Hirvonen
4. Pirjo Kivinen ja Eero Ravanti
5. Terttu Ojaranta ja Veikko Ojaranta
6. Roope ja Jyrki Tammisto

Asetuskisa (3 kuulan yhteistulos):
1. Heikki Rajaniemi 53 cm
2. Christer Abrahamsson 61 cm
3. Esa Tuominen 62 cm
4. Kari Randell 66 cm

Singeli 1.8.
9 pelaajaa

1. Esa Kallio
2. Eero Ravanti
3. Jukka Virtanen
4. Mika Mets-Eerola

################################

4 kuulan singeli 13.6.
19 pelaajaa seuroista Femma, KOO-VEE, LOI, Tampere Ptanque, TUR
1. Kari Randell
2. Kimmo Kernen
3. Daniel Duhamel
4. Lauri Kolehmainen

################################

Turku Open 29.05.10 YD

A
1. Seija Uusitalo, Seppo Lindman LOI
2. Kari Randell, Jukka Virtanen TUR
3. Juhani Hirvonen, Pekka Suominen ERP
4. Aimo Lindgren, Paavo Puhakka TUR
B
1. Merja Salonranta, Jouni Heinonen BIT

########################
Ammuntakilpailu(halli)18.04.2010
8 rohkeata

1. Lassi Mki
2. Mika Mets-Eerola
3. Bjrn Loddby
4. Veikko Ojaranta

########################
Hallitrippeli 17.4.2010

8 joukkuetta

1. Kimmo Kernen, Lassi Mki, Timo Puska
2. Eero Pajala, Jussi Lindblom, Seppo Riikonen
3. Pekka Aalto, Juhani Tuominen, Raimo Tienhaara
4. Bjrn Loddby, Marja-Liisa Suhonen, Tapani Sinerv

5. Vesa Ekstrm, Mika Mets-Eerola, Kari Randell
6. Matti Halonen, Terttu ja Veikko Ojaranta
7. Esko Aaltonen, Paavo Puhakka, Ilkka Sipil
8. Heikki Rajaniemi, Jussi ja Kari Rantanen

###############################
Winter Cup finaali 10.4.2010

1. Eero Pajala, Jukka Virtanen
2. Eero Osanen, Timo Puska
3. Mirja Laine, Jussi Lindblom
4. Aimo Lindgren,Kari Randell

#############################

Trulliduppeli 28.3.2010

8 joukkuetta seuroista ERP, MYN, LOI ja TUR

1. Seija Uusitalo ja Seppo Lindman
2. Pirjo Kivinen ja Markku Nieminen
3. Heikki Rajaniemi ja Kari Randell
4. Jukka Virtanen ja Teuvo Kyllnen

################################
Atraintrippeli 6.3.10

10 joukkuetta seuroista ERP, LOI ja TUR.

1. Seppo Lindman, Markku Nieminen, Arto Stenberg
2. Teuvo Kyllnen, Heikki Rajaniemi, Jukka Virtanen
3. Kimmo Kernen, Mika Mets-Eerola, Lassi Mki
4. Jussi Lindblom, Eero Pajala, Tapani Sinerv
################################
Hallisingeli (jsen) 13.2.10

19 joukkuetta

1. Raimo Karppinen
2. Timo Puska
3. Mika Mets-Eerola
4. Kimmo Kernen

###############################
Torttutrippeli 7.2.10

9 joukkuetta
Seuroista BIT, LOI, TUR, UTU-petankki

1. Jouni Heinonen, Rauli Rm, Merja Salonranta
2. Seppo Lindman, Erkki Pohjanoksa, Seija Uusitalo
3. Vesa Ekstrm, Mika Mets-Eerola, Kari Randell
4. Teuvo Kyllnen, Heikki Rajaniemi, Jukka Virtanen
5. Seija Hukkanen, Pekka Parviainen, Paavo Puhakka
6. Matti Halonen, Tapani Kalmi, Ville Vartiainen
7.-8.
Terttu ja Veikko Ojaranta, Tapani Sinerv
Christer Abrahamsson, Tom Lindberg, Mirja Laine

#################################
Halliduppeli 31.1.10

10 joukkuetta

1. Kimmo Kernen, Lassi Mki
2. Kari Randell, Jukka Virtanen
3. Vesa Ekstrm, Mirja Laine
4. Terttu ja Veikko Ojaranta
5. Raimo Karppinen, Timo Puska
6. Tapani Kalmi, Heikki Rajaniemi
7. Eero Pajala, Kari Rantanen
8. Christer Abrahamsson, Tom Lindberg

################################
Nuuttisingeli 17.1.10

21 pelaajaa seuroista MYN, TUR ja UTU-petankki

A
1. Kimmo Kernen
2. Tapani Sinerv
3. Lassi Mki
4. Mirja Laine
5. Ville Punta
6. Kari Rantanen
7. Hemmo Jrvinen
8. Bjrn Loddby

B
1. Tapani Kalmi
2. Vesa Tuominen
3. Pasi Punta
4. Pekka Urponen

########################################
Adventtitrippeli YT 12.12.09

11 joukkuetta seuroista BIT, ERP, KOP, LOI, MYN, TUR ja UTU -petankki

A.
1. Vesa Ekstrm, Mika Mets-Eerola, Kari Randell
2. Bjrn Loddby, Tom Lindberg, Erkki Rantanen
3. Juhani Hirvonen, Pekka Suominen, Seppo Saarinen
4. Kimmo Kernen, Lassi Mki, Jukka Virtanen

B.
1. Merja Salonranta, Jouni Heinonen, Rauli Rm
2. Tapani Kalmi, Raimo Karppinen, Mirja Laine
################################
Syyssingeli 7.11.09

19 pelaajaa seuroista KOP, UTU-petankki ja TUR.

A
1. Mika Mets-Eerola
2. Vesa Tuominen
3. Pekka Urponen
4. Tarmo Sipil
5. Jukka Virtanen
6. Erkki Rantanen
7. Tapani Kalmi
8. Vesa Ala-Kulju

B
Arvottu duppeli

1. Jussi Rantanen, Mirja Laine
2. Aimo Lindberg, Timo Puska

################################
Hallinavaustrippeli 24.10.2009

7 joukkuetta

1. Vesa Ekstrm, Mika Mets-Eerola, Kari Randell
2. Christer Abrahamsson, Bjrn Loddby, Tom Lindberg
3. Lassi Mki, Jukka Virtanen, Mirja Laine
4. Teuvo Kyllnen, Eero Pajala, Jussi Lindblom
5. Pekka Aalto, Tapani Kalmi, Heikki Rajaniemi
6. Aimo Lindgren, Tapani Sinerv, Raimo Tienhaara
7. Esko Aaltonen, Eero Osanen, Paavo Puhakka

###############################

Jsentrippeli 20.09.09 8 joukkuetta

1. Teuvo Kyllnen, Jussi Lindblom, Eero Pajala
2. Christer Abrahamsson, Tom Lindberg, Erkki Rantanen
3. Mika Mets-Eerola, Kari Randell, Jukka Virtanen
4. Esko Aaltonen, Aimo Lindgren, Bjrn Loddby
5. Juhani Airaksinen, Timo Puska, Mirja Laine
6. Pekka Aalto, Paavo Puhakka, Tapani Sinerv
7. Matti Halonen, Lassi Mki, Heikki Rajaniemi
8. Terttu ja Veikko Ojaranta, Ilkka Sipil

###########################

Grand Prix finaali 6.9.09

1. Lassi Mki & Teuvo Kyllnen
2. Mika Mets-Eerola & Jukka Virtanen
3. Kari Randell & Tuomo Perkonoja
4. Jussi Lindblom & Eero Pajala

################################
Jsenduppeli 05.09.09

11 joukkuetta

1. Juha Kulmala, Timo Puska
2. Mika Mets-Eerola, Jukka Virtanen
3. Pekka Aalto, Tapani Sinerv
4. Raimo Karppinen, Heikki Rajaniemi
5. Lassi Mki, Kari Randell
6. Christer Abrahamsson, Tom Lindberg
7. Vesa Ekstrm, Mirja Laine
8. Terttu ja Veikko Ojaranta

Jsensingeli 30.8.09
################################
21 pelaajaa

1. Lassi Mki
2. Heikki Rajaniemi
3. Raimo Karppinen
4. Jukka Virtanen
5. Aimo Lindgren
6. Esko Aaltonen
7. Veikko Ojaranta
8. Kari Randell

#####################################
Coupe LEscale 2009/b>

Osallistujia seuroista BIT, KOO-VEE, LOI, PSC, TUR
Nauvoduppeli 8.8.09, 19 joukkuetta
A
1. Vesa Ekstrm, Mirja Laine
2. Marja-Liisa Suhonen, Bjrn Loddby
3. Mika Mets-Eerola, Jukka Virtanen
4. Tom Lindberg, Kari Randell
5. Eero Osanen ja Eero Pajala
6. Jussi ja Kari Rantanen
7. Esko Aaltonen, Teuvo Kyllnen

B.
1. Jari Eronen, Raimo Karppinen

Asetuskilpailu (3:n kuulan yhteistulos)
1.Christer Abrahamsson 42 cm

Nauvosingeli, 9.8.09, 12 pelaajaa
1. Lauri Kolehmainen
2. Kari Randell
3. Jari Eronen

#############################

4 kuulan singeli 28.6.2009, Turku

28 pelaajaa seuroista ERP, KOO-VEE, MYN, TPQ, TUR, UTU petankki.

1. Kimmo Rantanen
2. Maurice Fauquet
3 Kari Randell
4. Vesa Ekstrm
5.-8.
Mika Mets-Eerola
Juha Kulmala
Daniel Duhamel
Mirja Laine

#############################

Turku Open YD 31.5.2009

13 joukkuetta seuroista BIT, LOI, MYN, TUR, UTU petankki

A
1. Seppo Lindman, Markku Nieminen LOI
2. Mika Mets-Eerola, Kari Randell LOI
3. Vesa Ekstrm, Mirja Laine TUR
4. Terttu ja Veikko Ojaranta TUR
5. Maurice Fauquet, Vesa Tuominen UTU
6. Pirjo Kivinen, Seija Uusitalo LOI
7. Jouni Heinonen, Merja Salonranta BIT
Asetuskilpailu (yhteistulos 3 kuulalla)
1. Heikki Rajaniemi TUR (42 cm)

#############################
Ystvyysottelu/ Vnkampen 9.5.2009
Turun Ptanque-seura Telge Boule Sellskap

"Maaottelu"/Landskampen bo 21-15 Sdertlje

Joukkuekilpailu/ Lagkampen
1. Sdertlje: Anne-Marie Karlsson, Eian Sdergren, Bernt Karlsson
2. Turku/ bo: Jari Marttinen, Mika Mets-Eerola, Teuvo Kyllnen
3. Sdertlje: rjan Johansson, Gustav Jllreus, Ingvar Karlsson
4. Turku/ bo: Eero Osanen, Eero Pajala, Jussi Lindblom

####################
Seuraottelu Turun ptanque-seura- Bitankki/ Kallion Kirkas
25.4.2009

Turku-BT/KAL 14-11

Paras vierasjoukkue (4/5 voittoa)
Timo-Pekka Hakala KAL, Tuomo Kaarela ja Rauli Rm BIT

Ottelun paras ja Turun paras joukkue (5/5 voittoa)
Vesa Ekstrm, Tom Lindberg, Kari Randell


####################
Halliammuntamestaruus 2009 19.4.2009

8 osaanottajaa

1.Pekka Aalto
2.Kari Randell
3.Teuvo Kyllnen
4.Raimo Karppinen

Paras yksilsuoritus vlierss K.Randell 33 pistett


########################
Hallitrippeli 18.4.2009

8 joukkuetta

1. Lassi Mki, Riitta Vesamki, Jukka Virtanen
2. Jouko Asklf, Mika Mets-Eerola, Kari Randell
3. Pekka Aalto, Jussi Lindblom, Ilkka Sipil
4. Christer Abrahamsson, Tom Lindberg, Erkki Rantanen
5. Raimo Karppinen, Mirja Laine, Eero Pajala
6. Paavo Puhakka, Kari Rantanen, Raimo Tienhaara
7. Tapani Kalmi, Aimo Lindgren, Heikki Rajaniemi
8. Terttu ja Veikko Ojaranta, Tapani Sinerv

#############################
Winter Cup Finaali 4.4.09

1. Mika Mets-Eerola, Timo Puska
2. Vesa Ekstrm, Tuomo Perkonoja
3. Christer Abrahamsson, Lassi Mki
4. Mirja Laine, Jussi Lindblom
5. Tom Lindberg, Kari Randell
6. Veikko Ojaranta, Eero Pajala
7. Marja-Liisa Suhonen, Jukka Virtanen
8. Raimo Kakriainen, Heikki Rajaniemi

#################################
Trulliduppeli 29.3.09 (avoin)

19 joukkuetta seuroista BIT, ERP, LOI, MYN, TUR, UTU-petankki

A
1 Heikki Haapanen, Seppo Lindman
2. Juhani Hirvonen, Pekka Suominen
3. Heikki Rajaniemi, Jukka Virtanen
4. Mika Mets-Eerola, Kari Randell

B.
1. Terttu ja Veikko Ojaranta
2. Maurice Fauquet, Vesa Tuominen

################################
Hallisingeli (jsen) 15.3.09
16 Osallistujaa

1. Kari Randell
2. Teuvo Kyllnen
3. Vesa Ekstrm
4. Tuomo Perkonoja
5. Jukka Virtanen
6. Tapani Sinerv
7. Heikki Rajaniemi
8. Paavo Puhakka

##################################
Atraintrippeli 7.3.09

9 joukkuetta. Osallistujia seuroista ERP, KOO-VEE, LOI, MYN, TUR.

1. Heikki Haapanen, Seppo Lindman, Erkki Pohjanoksa
2. Vesa Ekstrm, Mika Mets-Eerola, Kari Randell
3. Timo Salminen, Michel Simon-Bellamy, Arto Stenberg
4. Eero Pajala, Paavo Puhakka, Tapani Sinerv

B.1. (arvotut trippelit) Terttu ja Veikko Ojaranta, Tom Lindberg

################################

Torttutrippeli 14.2.09 11 joukkuetta
Seuraedustus ERP, KOP, LOI, MYN, TUR, UTU-petankki

1. Seppo Lindman, Erkki Pohjanoksa, Seija Uusitalo
2. Seija Hukkanen, Pekka Parviainen, Paavo Puhakka
3. Juhani Hirvonen, Pekka Suominen, Seppo Saarinen
4. Teuvo Kyllnen, Heikki Rajaniemi, Jukka Virtanen

B. 1. Maurice Fauquet, Vesa Tuominen, Pekka Urponen

####################
Halliduppeli 1.2.09

15 joukkuetta

1. Raimo Karppinen, Timo Puska
2. Vesa Ekstrm, Mirja Laine
3. Tapani Kalmi, Heikki Rajaniemi
4. Mika Mets-Eerola, Jari Marttinen
5. Terttu ja Veikko Ojaranta
6. Jussi ja Kari Rantanen
7. Pekka Aalto, Ilkka Sipil
8. Christer Abrahamsson, Tom Lindberg

#####################################
Nuuttisingeli 17.1.09
25 pelaajaa, seuroista LOI, LIN, PCP, TPQ, TUR ja UTU-petankki

A
1. Maurice Fauquet UTU
2. Vesa Ekstrm, TUR
3. Markku Nieminen, LOI
4. Vesa Tuominen UTU

B Arvottu duppeli
1. Jussi ja Erkki Rantanen, TUR
2. Pentti Leppnen TPQ, Jorma Mkitalo UTU

################################

Adventtitrippeli 14.12.08
17 joukkuetta seuroista BIT, ERP (Euran Raiku / Petanque),
HBY, KOO-VEE, LOI, MYN, PCP, TUR ja UTU-petankki.
A-sarjan ja asetuskisan 2007 voittajat uusivat voittonsa.

A.
1. Seppo Lindman, Erkki Pohjanoksa, Seija Uusitalo LOI
2. Mikko Kamppuri HBY, Ville Punta MYN, Tommi Talja MYN
3. Timo Salminen, Michel Simon-Bellamy, Arto Stenberg (KOO-VEE, PCP)
4. Terttu ja Veikko Ojaranta, Tapani Sinerv TUR

B.
1. Mirja ja Jouko Asklf, Mirja Laine TUR
2. Jussi Lindblom, Eero Osanen, Eero Pajala TUR

Asetuskilpailu
1. Merja Salonranta BIT
2. Jouko Asklf TUR
3. Markku Nieminen LOI
########################
Syyssingeli 8.11.08 (YS)
25 pelaajaa seuroista KAL, LIN, MYN, TUR ja UTU-petankki.

A
1. Heikki Rajaniemi TUR
2. Kari Randell TUR
3. Maurice Fauquet UTU
4. Henri Palmqvist KAL

B. Arvottu duppeli
1. Jussi Hakkarainen KAL, Erkki Rantanen Salo
2. Paavo Puhakka TUR, Vesa Tuominen UTU

#############################

Hallinavaustrippeli 25.10.2008
7 joukkuetta

1. Vesa Ekstrm, Mika Mets-Eerola, Kari Randell
2. Eerot Osanen & Pajala, Jussi Lindblom
3. Mirja & Jouko Asklf, Mirja Laine
4. Christer Abrahamsson, Raimo Kakriainen, Tom Lindberg
5. Tapani Kalmi, Heikki Rajaniemi, Jukka Virtanen
6. Youssef Guezri, Juha Kulmala, Esa Tuominen
################################

Jsentrippeli 21.9.08
8 joukkuetta

1. Juhani Airaksinen, Mirja Laine, Timo Puska
2. Vesa Ekstrm, Lassi Mki, Kari Randell
3. Jouko Asklf, Mika Mets-Eerola, Heikki Rajaniemi
4. Christer Abrahamsson, Rami Kakriainen, Tom Lindberg
5. Aimo Lindgren, Tapanit Kalmi & Sinerv
6. Pekka Aalto, Veijo Hakokari, Jukka Virtanen
7. Rami Tienhaara, Jussi Tuominen, Gisse Valtonen
8. Esko Aaltonen, Terttu ja Veikko Ojaranta
####################
Jsenduppeli 14.9.08
13 joukkuetta

1. Jouko Asklf, Heikki Rajaniemi
2. Juha Kulmala, Jari Marttinen
3. Vesa Ekstrm, Kari Randell
4. Lassi Mki, Riitta Vesamki
5. Mika Mets-Eerola, Timo Puska
6. Eero Osanen, Eero Pajala
7. Terttu ja Veikko Ojaranta
8. Mirja Asklf, Mirja Laine
#######################
Jsensingeli 13.9.2008

22 pelaajaa
1. Heikki Rajaniemi
2. Timo Puska
3. Vesa Ekstrm
4. Lassi Mki
5. Terttu Ojaranta
6. Jukka Virtanen
7. Tapani Sinerv
8. Kari Randell
############################
Grand Prix finaali 7.9.08

1. Jouko Asklf, Heikki Rajaniemi
2. Veikko Ojaranta, Riitta Vesamki
3. Lassi Mki, Mirja Laine
4. Vesa Ekstrm, Juha Kulmala
5. Juhani Airaksinen, Kari Randell
6. Terttu Ojaranta, Teuvo Kyllnen
7. Jari Marttinen, Eero Osanen
8. Esko Aaltonen, Jussi Lindblom

#####################
16.8.08 Ystvyysseuraottelu Telge Boule Sellskap-Turku,
Sdertlje Seuramaaottelu
Telge Boule Sellskap 35-29 Turun Ptanque-seura (8 x 8 peli, alkusarja)

Joukkuekohtainen kilpailu
1. Sdertlje: Bengt Olsson, Leif Abrahamsson, Bjrn Loddby
2. Turku: Mirja ja Jouko Asklf, Jari Marttinen
3. Turku: Christerit Abrahamsson ja Bckstrm, Mirja Laine
4. Sdertlje: Bengt Asplund, Ingvar Karlsson, Kenneth Rnnqvist
########################

Nauvoduppeli 9.8.08, 18 joukkuetta

A
1. Juha Kulmala, Jari Marttinen
2. Christer Abrahamsson, Esa Tuominen
3. Vesa Ekstrm, Mirja Laine
4. Markku Thtinen, Harry Vierumki
5. Eero Osanen ja Eero Pajala
6. Pekka Aalto ja Heikki Rajaniemi
7.-8. Riitta Heino ja Juhani Hirvonen, Sini ja Jani Lehtonen

B. (8 joukkuetta)
1. Jussi ja Kari Rantanen
2. Tom Lindberg, Kari Randell

Asetuskilpailu (3 kuulalla)
1.Christer Abrahamsson 28 cm
2. Esa Kallio
3. Jussi Rantanen
4. Jukka Virtanen

Nauvossingeli, 10.8.08, 18 pelaajaa

A
1. Kari Randell
2. Vesa Ekstrm
3. Esa Tuominen
4. Esa Kallio
5. Tom Lindberg
6. Kari Rantanen
7. Jari Santaluoto
8. Juhani Airaksinen

B (10 osallistujaa)

1. Jouko Asklf
2. Marc Scheffers (Alankomaat)
#####################

4 kuulan singeli 29.6.2008, Turku
31 pelaajaa seuroista KIS, LIN, LOI, MYN, TUR, UTU petankki

A
1. Tommi Talja MYN
2. Jussi Lindblom TUR
3. Maurice Fauquet UTU
4. Esko Aaltonen TUR
5. Jari Santaluoto LOI
6. Tapani Sinerv TUR
7. Hemmo Jrvinen MYN
8. Teuvo Pajuoja KIS

B. (11 pelaajaa)
1. Vesa Ekstrm TUR
2. Pekka Kokkonen KIS

################################

Turku Open 1.6.2008

22 joukkuetta seuroista BIT, HBY, KAL, KIS, LIN, LOI, MYN, TUR, UTU ?petankki
Kiitos osallistujille ? onnea kisassa menestyneille!
A.
1. Seppo Lindman, Markku Nieminen LOI
2. Ville ja Pasi Punta MYN
3. Ali Beckkouche, Karim Hachemi KAL
4. Pekka Aalto, Jukka Virtanen TUR
5. Vesa Ekström, Lassi Mäki TUR
6. Jouni Heinonen, Merja Salonranta BIT

B.
1. Pirjo Kivinen, Seija Uusitalo LOI
2. Maurice Fauquet, Vesa Tuominen UTU

Asetuskilpailu (3 kuulalla); 118 suoritusta
1. Eero Osanen TUR (54 cm)
2. Jouko Asklöf TUR (56 cm)
3. Kari Randell TUR (65 cm)

################################

Hallitrippeli 19.4.2008

9 joukkuetta
1. Vesa Ekström, Kari Randell, Mika Ruuskanen
2. Eero Osanen, Jussi Lindblom, Eero Pajala
3. Merja ja Juhani Airaksinen, Raimo Karppinen
4. Mirja ja Jouko Asklöf, Teuvo Kyllönen
5. Christer Abrahamsson, Tom Lindberg, Riitta Vesamäki
6. Aimo Lindgren, Tapio Sinervä, Harry Vierumäki
7. Jussi ja Kari Rantanen, Juhani Tuominen
8. Terttu ja Veikko Ojaranta, Jukka Virtanen

###########################

Winter Cup finaali 12.4.2008

1. Mirja Laine, Jussi Lindblom
2. Teuvo Kyllönen, Heikki Rajaniemi
3. Kari Randell, Ilkka Sipilä
4. Lassi Mäki, Marja-Liisa Suhonen
5. Vesa Ekström, Veikko Ojaranta
6. Jouko Asklöf, Jukka Virtanen
7. Tom Lindberg, Jari Marttinen
8. Timo Puska, Terttu Ojaranta

################################

Trulliduppeli 29.3.08

15 joukkuetta seuroista ERP, KAL, LOI, MYN, TUR

A.
1. Seppo Lindman, Markku Nieminen LOI
2. Ali Bekkouche, Jukka Tikkanen KAL/TUR
3. Hemmo Järvinen, Jari Talja MYN
4. Ville Punta, Saku Talja MYN
5. Vesa Ekström, Kari Randell TUR
6. Mika ja Mikko Ruuskanen, Salo

B
1. Alpo Ollonqvist, Juhani Hirvonen ERP
2. Teuvo Kyllönen, Ilkka Sipilä TUR

##################################

Hallisingeli (jäsen) 8.3.2008

23 osallistujaa

1. Jouko Asklöf
2. Kari Randell
3. Rami Kakriainen
4. Juha Kulmala
5. Teuvo Kyllönen
6. Pekka Aalto
7. Keijo Jäntti
8. Heikki Rajaniemi

#########################

Atraintrippeli 1.3.08, Turku
8 joukkuetta.
Osallistujia seuroista ERP (Eura), LOI, PCP, PSC, RIE ja TUR.

1. Juhani Airaksinen, Vesa Ekström, Kari Randell (TUR)
2. Terttu ja Veikko Ojaranta, Jukka Virtanen (TUR)
3. Seppo Lindman, Erkki Pohjanoksa, Seija Uusitalo (LOI)
4. Jari Marttinen, Lassi Mäki, Heikki Rajaniemi (TUR)

################################## 



Torttutrippeli 9.2.08, Turku

11 joukkuetta
Seuraedustus BIT, HBY, KOP, LOI, MYN, TUR

1. Heikki Haapanen, Seppo Lindman, Markku Nieminen LOI
2. Jouni Heinonen, Rauli Rämö, Merja Salonranta BIT
3. Ali Bekkouche, Mohammed Fergani, Jukka Tikkanen Hki
4. Mirja Laine, Gisse Valtonen, Jukka Virtanen TUR

B. (Arvotut trippelit)
1. Mirja Asklöf, Vesa Ekström, Eero Osanen
2. Tom Lindberg, Kari Randell, Kaarlo Viuhko

Kiitos osallistujille, onnea kisoissa menestyneille!

#########################################

Halliduppeli (jäsen) 3.2.08

13 joukkuetta
1. Eero Osanen, Eero Pajala
2. Jari Marttinen, Lassi Mäki
3. Vesa Ekström, Kari Randell
4. Christer Abrahamsson, Tom Lindberg
5. Jussi Lindblom, Tuomas Valkeinen
6. Mirja Asklöf, Mirja Laine
7. Esko Aaltonen, Matti Halonen
8. Juhani Tuominen, Gisse Valtonen

####################################

Nuuttisingeli 12.1.08

20 pelaajaa, seuroista HBO, LOI, MYN, TPQ, TUR ja UTU-petankki
A
1. Jukka Virtanen, TUR
2. Pekka Urponen, UTU
3. Vesa Tuominen, UTU
4. Jari Santaluoto, LOI
5. Mirja Laine, TUR
6. Terttu Lamminpää, MYN
7. Seppo Saarinen, MYN
8. Kari Randell, TUR

B (9 osallistujaa)
1. Jouko Asklöf, TUR
2. Veikko Ojaranta, TUR

#####################################

Adventtitrippeli YT 16.12.07, Turku

16 joukkuetta- Seuraedustus BIT, KOP (Valkeakoski) LOI, MYN, PCP, TUR
A:n ja B:n kirkkain kärki löytyi Loimaalta, asetuskilpailun voitto meni Vantaalle.

A.
1. Seija Uusitalo, Seppo Lindman, Erkki Pohjanoksa (LOI)
2. Emmanuel ja Patrick Simon-Bellamy, Arto Stenberg (PCP)
3. Reijo Heinonen, Tarmo Sipilä, Ilpo Vuorinen (KOP)
4. Mirjat Asklöf ja Laine, Terttu Ojaranta (TUR)
5. Merja Salonranta, Jouni Heinonen, Rauli Rämö (BIT)
6. Esko Aaltonen, Matti Halonen, Eero Osanen (TUR)
7. Ville Punta, Mikko ja Tommi Talja (MYN)
8. Christer Abrahamsson, Tom Lindberg, Rami Kakriainen (TUR)

B.
1. Pirjo Kivinen, Annikki Saarinen, Markku Nieminen (LOI)
2. Vesa Ekström, Kari Randell, Mika Ruuskanen (TUR)
3. Pekka Aalto, Ilkka Sipilä, Jukka Virtanen (TUR)
4. Eero Pajala, Jussi Lindblom, Tuomas Valkeinen (TUR)

Asetuskilpailu
1. Merja Salonranta (BIT)
2. Jouko Asklöf (TUR)
3. Eero Pajala (TUR)

Kiitos kaikille osallistujille, onnea kisoissa menestyneille!

##################################

Syyssingeli 10.11.07 (YS, avoin)

32 pelaajaa, paikkakunnilta Helsinki, Kärkölä, Mynämäki, Rauma, Salo, Turku,
Valkeakoski, seuraedustus 7 eri seurasta

A
1. Henry Palmqvist, KAL
2. Juha Kulmala, Turku
3. Antero Lehti, RIE
4. Mikko Lehti, RIE
5. Jyri Suksi, KAL
6. Lassi Mäki, TUR
7. Jukka Virtanen, TUR
8. Aimo Söderdahl, UTU-petankki

B
Arvottu duppeli (cup). 8 joukkuetta.
1. Jussi Lehti (RIE), Terttu Lamminpää (MYN)
2. Jouko Asklöf (TUR), Erkki Rantanen (HBY)

##################################

27.10.2007 Hallinavaustrippeli"Kyllösen Kannu" (jäsentenvälinen)
8 joukkuetta

1. Tatu Kuusisto, Lassi Mäki, Esa Tuominen
2. Mirja ja Jouko Asklöf, Mirja Laine
3. Veijo Hakokari, Veikko Ojaranta, Jukka Virtanen
4. Vesa Ekström, Kari Randell, Mika Ruuskanen

##################################

14.10.2007
Pallo Hukassa 20 vuotta!
Erityisesti vanhojen legendaaristen joukkueiden kisa.

15 joukkuetta.

A

1. Vierivät kivet (Christer Abrahamsson, Eero Pajala, Tuomas Valkeinen)
2. AVT (Aimo Lindgren, Veikko Ojaranta, Tapani Sinervä)
3. Tremolo (Veijo Hakokari, Harry Vierumäki, Jukka Virtanen)
4. Asterix (Youssef Guezri, Juha Kulmala, Pasi Leinonen)
5. Joukon Enkelit (Mirja ja Jouko Asklöf, Mirja Laine)
6. Hermes (Mika Kantola, Timo Puska, Risto Syväniemi)
7. Nummit (Matti Janhunen, Martti Väinämöinen, Paavo Puhakka)
8. Me Kolme (Seppo Kavasto, Juhani Tuominen, Anna Valtonen)

Lisäksi palkittiin erikoispalkinnolla "Vanha joukkue" Tremolo.

Oheiskisat

B

1. IPA (Vesa Ekström, Kari Randell, Mika Ruuskanen)
2. Tötsät (Juhani ja Tuula Kauppinen, Hannu Ojala)
3. Les Mousquetaires (Raimo Karppinen, Risto Rastas, Jaakko Seppälä)
4. Bonaparte (Margit, Arja-Liisa ja Tomi Kantola)

Asetuskilpailu (3 kuulan yhteistulos)

1. Esa Tuominen (25 cm) (Idefixistä)
2. Eero Pajala (32 cm) (Vierivistä Kivistä)

##################################

Ystävyysottelu/Vänkampen Turun Pétanque-seura (�BO)
Telge Boule Sellskap (SÃ?DERTÃ?LJE)29.9.2007

Tulokset/ Tävlingsresultat:
Maaottelu/ landskampen Turku/ �BO-Södertälje 39-25

Joukkuekilpailu/ lagtävling:
1. Elis & Lilian Gustafsson, Harriet Eriksson (SWE)
2. Teuvo Kyllönen, Jari Marttinen, Riitta Vesamäki (FIN)
3. Leif & Birgitta Abrahamsson, Bengt Asplund (SWE)
4. Vesa Ekström, Kari Randell, Mika Ruuskanen (FIN)

##################################

Jäsenduppeli 23.9.2007

14 joukkuetta
1. Riitta Vesamäki,Lassi Mäki
2. Jouko Asklöf,Teuvo Kyllönen
3. Terttu ja Veikko Ojaranta
4. Matti Halonen,Aimo Lindgren
5. Vesa Ekström,Kari Randell
6. Mirja Asklöf,Mirja Laine
7. Pekka Aalto,Jukka Virtanen
8. Anna Valtonen,Jussi Tuominen

##################################

Jäsensingeli 22.9.2007

23 osaanottajaa
1. Heikki Rajaniemi
2. Timo Puska
3. Juhani Tuominen
4. Mirja Laine
5. Tom Lindberg
6. Jukka Virtanen
7. Esko Aaltonen
8. Kari Randell

##################################

Grand Prix Finaali 8.9.2007

1. Juhani Airaksinen,Mirja Laine
2. Rami Kakriainen,Marja-Liisa Suhonen
3. Pekka Aalto,Aimo Lindgren
4. Vesa Ekström,Kari Randell
5. Jari Marttinen,Lassi Mäki
6. Teuvo Kyllönen,Riitta Vesamäki
7. Jussi Lindblom,Tuomas Valkeinen
8. Raimo Karppinen,Timo Puska

##################################

Jäsentrippeli 2.9.2007

6 joukkuetta

1. Vesa Ekström,Kari Randell,Mika Ruuskanen
2. Merja Airaksinen,Mirja Laine,Timo Puska
3. Yousseff Guezri,Heikki Rajaniemi,Raimo Karppinen
4. Veijo Hakokari,Raimo Tienhaara,Juhani Tuominen
5. Pekka Aalto,Veikko Ojaranta,Tom Lindberg
6. Aimo Lindgren,Ilkka Sipilä,Jukka Virtanen

##################################

4 kuulan singeli, YS 19.8.2007

23 osallistujaa, seuraedustus LOI,MYN,TUR

1.Seppo Lindman
2.Vesa Ekström
3.Kari Randell
4.Kaarlo Viuhko

B-cup, 10 osallistujaa

1.Mika Ruuskanen

############################

Coupe L´Escale 4-5.8.07

Nauvoduppeli 4.8.07, 15 joukkuetta

1. Marc Schffers, Esa Kallio (Alankomaat, Turku )
2. Aimo Lindgren, Heikki Rajaniemi (TUR)
3. Esko Kauhanen, Kari Uskelin (Naantali)
4. Tom Lindberg, Kari Randell (TUR)
5. Christer Abrahamsson, Risto Kivimäki (TUR)
6. Eero Osanen, Eero Pajala (TUR)
7. Mirja Laine, Jari Marttinen (TUR)
8. Juha Kulmala, Pasi Leinonen (Turku)

B1 Vesa Ekström, Matti Halonen(TUR)
B2 Pekka Aalto, Jukka Virtanen (TUR)
B3 Seppo Riikonen, Tuomas Valkeinen (TUR)
B4 Anna Valtonen,Juhani Tuominen (TUR)

Asetuskilpailu
1. Anna Valtonen (TUR)
2. Kari Uskelin (Naantali)
3. Jukka Virtanen (TUR)

Nauvosingeli 5.8.07 , 8 pelaajaa
1. Kari Randell (TUR)
2. Juhani Airaksinen (TUR)
3. Mirja Laine (TUR)
4. Vesa Ekström (TUR)

##############################

Turku Open 27.5.2007
15 joukkuetta, seuroista/ paikkakunnilta BIT, LOI, MYN, UTU-petankki (Rauma), TUR, Särkisalo
1. Tuomas Kettunen, Seppo Lindman (LOI)
2. Pirjo Kivinen, Seija Uusitalo (LOI)
3. Olavi Lähteenmäki , Seppo Saarinen (MYN)
4. Raimo Karppinen, Heikki Rajaniemi (TUR)
5.-8.
Merja ja Juhani Airaksinen (TUR) Mirja ja Jouko Asklöf (TUR) Riitta Vesamäki, Teuvo Kyllönen (TUR) Mirja Laine, Timo Puska (TUR)
Asetuskilpailu 1. Kari Randell (TUR)

*********************************************

WINTER CUP 07
(Päivitetty 23.4.)
 Avaa uuteen ikkunaan
Excel-taulukkona

*********************************************

Winter Cup Finaali 14.4.07
1. Tom Lindberg, Seppo Riikonen
2. Aimo Lindgren, Matti Koivisto
3. Lassi Mäki, Timo Puska
4. Heikki Rajaniemi, Raimo Tienhaara.
Onnea voittajille !

*********************************************

Trulliduppeli, 31.3.07
12 joukkuetta Seuroista: BIT, LOI, MYN, PCP, TUR
A.
1. Arto Stenberg, Seppo Lindman (PCP/LOI)
2. Tuomo Lehtinen, Viljo Stenberg (PCP)
3. Pekka Aalto, Tom Lindberg (TUR)
4. Seppo Saarinen, Olavi Lähteenmäki (MYN)
B.
1. Mirja Asklöf, Terttu Lamminpää (TUR/MYN)
2. Jouni Heinonen, Merja Salonranta (BIT)
****************************

Hallisingeli 25.3.07 (jäsentenvälinen, seuran mestaruuskisa)
21 pelaajaa
1. Christer Abrahamsson
2. Raimo Tienhaara
3. Kari Randell
4. Eero Osanen
Onnea voittajille!

*********************************************

Hallitrippeli 17.3.07 (jäsentenvälinen, seuran mestaruuskisa)
7 joukkuetta
1. Pekka Aalto, Mirja Laine, Heikki Rajaniemi
2. Christer Abrahamsson, Risto Kivimäki, Lassi Mäki
3. Vesa Ekström, Kari Randell, Mika Ruuskanen
4. Kari Rantanen, Ilkka Sipilä, Harry Vierumäki
Onnea voittajille!

*********************************************

3.3.07 Atraintrippeli
11 joukkuetta
Joukkueita seuroista/ paikkakunnilta:
KAL, LOI, MYN, PCP, Peesi, Särkisalo, TPQ, TUR
1. Vesa Ekström, Kari Randell, Mika Ruuskanen TUR
2. Seppo Lindman, Annikki Saarinen, Seija Uusitalo LOI
3. Juha Jutila, Michel ja Patrick Simon-Bellamy PCP
4. Aulis Ahonen, Tuula Hallikainen, Jaakko Seppälä TPQ
Oheiskilpailu: asetuskilpailu 3 kuulalla
Palkinto: herkkukori
1. Henri Palmqvist, tulos 14,6 cm

*********************************************

10.2.07 Halliduppeli
(jäsentenvälinen, seuran mestaruuskisa)
9 joukkuetta

1. Raimo Karppinen, Heikki Rajaniemi
2. Christer Abrahamsson, Tom Lindberg
3. Vesa Ekström, Kari Randell
4. Mirja ja Jouko Asklöf
5. Mirja Laine, Keijo Jäntti
6. Aimo Lindgren, Jussi Rantanen

7. Teuvo Kyllönen, Jari Marttinen
Matti Koivisto, Kari Rantanen

*********************************************

4.2.07 Torttutrippeli (avoin, YT)
11 joukkuetta.
Seuraedustus: LOI, PCP, UTU-petankki (Rauma), Särkisalo, TUR

1. Pekka Urponen, Vesa Tuominen, Olavi Nieminen UTU
2. Tuomas Kettunen, Seppo Lindman, Seija Uusitalo LOI
3. Vesa Ekström, Kari Randell, Mika Ruuskanen TUR
4. Pirjo Kivinen, Markku Nieminen, Annikki Saarinen LOI

*********************************************

13.1.07 Nuuttisingeli 
23 pelaajaa
Seuraedustus: HBO, LOI, MYN, PCP, RIE, TUR, UTU

1.      Mirja Laine TUR
2.      Markku Nieminen LOI
3.      Heikki Rajaniemi TUR
4.      Vesa Ekström TUR

B. 1. Michel Simon-Bellamy, PCP

*********************************************


» Pääsivu

» Uutisia

» Yleistä

» Säännöt